Němečtí politici vědí o zločinech páchaných uprchlíky, prozrazuje novinářka. A tají je...

21. 1. 2016 19:58

Mária Pešeková žije v německém městečku Bornheim. Na serveru Pravybreh.cz popsala, že její spoluobčané vítali uprchlíky. A teď s hořkou pachutí sledují, co se v jejich zemi děje. Policista, který s uprchlíky pracuje prý raději odmítl poskytnout rozhovor, aby snad nebyl obviněn z rasismu, kdyby popsal, co uprchlíci páchají. O tom se prý v Německu nesmí mluvit. A právě to je problém.

Němečtí politici vědí o zločinech páchaných uprchlíky, prozrazuje novinářka. A tají je...
Foto: wikipedia
Popisek: Německá vlajka.

Občané malého městečka Bornheim žili poklidně, byli uvyklí si pomáhat a pořádat mnohé kulturní akce. Když nastala uprchlická vlna, občané se postavili výzvě čelem a snažili se pomoci lidem prchajícím před válkou. A teď?

Radní městečka Bornheim musí řešit otázku, kde uprchlíky ubytují. Prozatím jich mezi deseti tisíci obyvateli žije asi 800, ale počítá se s tím, že na jaře jejich počet stoupne na patnáct set. Běženci jsou ubytováni v kontejnerových objektech, kde normálně tráví své dny sezonní dělníci. Až se tito budou potřebovat vrátit k práci, městečko bude muset vyřešit otázku, jak naloží se stovkami uprchlíků.

Stojí za pozornost, že o problémech s uprchlíky se raději nesmí moc mluvit, aby mezi občany nezavládly „přehnané obavy“. Jeden ze známých novinářky pracuje jako policista a nyní dohlíží na uprchlíky v Pasově.

Celý text zde

„Když jsem se ho snažila přesvědčit k poskytnutí rozhovoru, odmítl. Někdo by ho mohl obvinit z rasismu a nesnášenlivosti. V Německu se o kriminalitě uprchlíků totiž nemluví. Významní politici Severního Porýní-Vestfálska (NRW) zabývající se bezpečnostní politikou (od sociálních demokratů přes křesťanské demokraty, liberály a zelené) byli již v říjnu 2014 informovaní o zločinech páchaných uprchlíky, kteří bydlí v NRW. Šlo o gangy žadatelů o azyl ze severní Afriky, kteří pod vlivem alkoholu přepadávají a obtěžují občany a rabují v obchodech. Členové výboru napříč politickým spektrem ovšem nechtěli zneklidnit občany a s těmito informacemi nešli na veřejnost – z obav ze stigmatizace uprchlíků, popisuje situaci autorka.

Pokud bude německá politická scéna dál zamlčovat některé činy, povede to jen k tomu, že občané přestanou svým politikům věřit. Pak teprve nastanou velké problémy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je darda: 43,5 procenta pro Miloše Zemana, Drahoš hodně vzadu. Průzkum pro ČT

21:41 To je darda: 43,5 procenta pro Miloše Zemana, Drahoš hodně vzadu. Průzkum pro ČT

Už jen necelé čtyři týdny zbývají do prezidentských voleb. Průzkum ukázal, jak by to asi vypadalo, k…