Nemilé překvapení: Od nového roku lékárny podraží

01.12.2012 9:20 | Zprávy

Od příštího roku se nákup v lékárně opět o něco prodraží. Evropská unie České republice přikázala přeřadit zdravotnické potřeby do horní sazby daně. To bude mít za následek zdražení o 7 procent, tedy z původních 15 na 21 procent.

Nemilé překvapení: Od nového roku lékárny podraží
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lékárna, ilustrační foto

"Musíme dodržovat zákony," řekl deníku Aha! Jiří Rod ze Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP). I ostatní pojišťovny se začínají připravovat na změnu cen léků a zdravotnických pomůcek, přestože ministerstvo zdravotnictví informaci o zdražení ještě veřejně nepotvrdilo. Deník také poukazuje na to, že zvýšení sazby DPH dolehne největší měrou na ty, kteří potřebují pomoc nejvíce - na těžce nemocné. Podražit mají například paruky pro lidi, kteří onemocněli rakovinou, či testovací proužky pro diabetiky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: ane

Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Česká koruna

Když se ukotví česká koruna v Ústavě, chápu to správně, že pak nikdy nebudeme moc přijmout Euro nebo že by se dalo platit Korunou i Eurem?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Raketa Dana spojená s korupcí. Takto

18:10 Raketa Dana spojená s korupcí. Takto

Říká se mu „Zelenského peněženka“ a v noci na pondělí narychlo prchal před protikorupčním komandem z…