Nemoc Stanislava Grosse se prý zhoršuje. Bulvár opět informuje, jak na tom expremiér je

15. 9. 2014 10:32

Zdravotní stav někdejšího sociálnědemokratického premiéra Stanislava Grosse se i nadále zhoršuje. Deníku Blesk se povedlo vypátrat, že za vším stojí amyotrofická laterální skleróza. Tedy nemoc, kterou nedávno „zpopularizovala“ takzvaná „kyblíková“ výzva.

Nemoc Stanislava Grosse se prý zhoršuje. Bulvár opět informuje, jak na tom expremiér je
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Expremiér Stanislav Gross ve své kanceláři
reklama

Podlomené zdraví trápí údajně Stanislava Grosse od počátku roku. Tehdy celou republiku obletěly fotografie značně pohublého expremiéra, který sotva hýbal pravou rukou. Manželka Šárka jeho problémy přisuzovala problémům s páteří a věřila, že se její choť dá brzy do pořádku.

Její přání se podle všeho nevyplnilo. Zdravotní stav Stanislava Grosse se podle deníku Blesk zhoršil do té míry, že včera nemohl dorazit na premiéru muzikálu svého kamaráda Františka Janečka Fantom Opery. „Už moc daleko nedojde a nemůže hýbat rukama. Také mu dělají problém i sebemenší schůdky,“ prozradil Blesku zdroj blízký rodině Grossových s tím, že bývalého premiéra sužuje amyotrofická laterální skleróza známá jako ALS.

Tato nevyléčitelná nemoc nedávno vstoupila do povědomí světové veřejnosti takzvanou „kyblíkovou výzvou“, kdy se celebrity i obyčejní lidé polévali studenou vodou, aby na vlastní kůži pocítili, jak se cítí nemocní. Degenerativní onemocnění, na které lékaři nemají lék, se totiž projevuje tím, že pacientům postupně odumírají nervové buňky ovládající svaly. V konečném stadiu umírá postižený naprosto paralyzován.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: luš
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hamáček zalapá po dechu…“ Přinášíme zprávy z politického podsvětí o dění uvnitř socdem. Prachy, vliv, prachy a zase prachy. Tohle se líbit nebude

4:43 „Hamáček zalapá po dechu…“ Přinášíme zprávy z politického podsvětí o dění uvnitř socdem. Prachy, vliv, prachy a zase prachy. Tohle se líbit nebude

Stačilo pár slov senátora Lásky, aby se věci daly do pohybu. Šlo o jediné: senátor se opřel do minis…