Nemoc Stanislava Grosse se prý zhoršuje. Bulvár opět informuje, jak na tom expremiér je

15. 9. 2014 10:32

Zdravotní stav někdejšího sociálnědemokratického premiéra Stanislava Grosse se i nadále zhoršuje. Deníku Blesk se povedlo vypátrat, že za vším stojí amyotrofická laterální skleróza. Tedy nemoc, kterou nedávno „zpopularizovala“ takzvaná „kyblíková“ výzva.

Nemoc Stanislava Grosse se prý zhoršuje. Bulvár opět informuje, jak na tom expremiér je
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Expremiér Stanislav Gross ve své kanceláři

Podlomené zdraví trápí údajně Stanislava Grosse od počátku roku. Tehdy celou republiku obletěly fotografie značně pohublého expremiéra, který sotva hýbal pravou rukou. Manželka Šárka jeho problémy přisuzovala problémům s páteří a věřila, že se její choť dá brzy do pořádku.

Její přání se podle všeho nevyplnilo. Zdravotní stav Stanislava Grosse se podle deníku Blesk zhoršil do té míry, že včera nemohl dorazit na premiéru muzikálu svého kamaráda Františka Janečka Fantom Opery. „Už moc daleko nedojde a nemůže hýbat rukama. Také mu dělají problém i sebemenší schůdky,“ prozradil Blesku zdroj blízký rodině Grossových s tím, že bývalého premiéra sužuje amyotrofická laterální skleróza známá jako ALS.

Tato nevyléčitelná nemoc nedávno vstoupila do povědomí světové veřejnosti takzvanou „kyblíkovou výzvou“, kdy se celebrity i obyčejní lidé polévali studenou vodou, aby na vlastní kůži pocítili, jak se cítí nemocní. Degenerativní onemocnění, na které lékaři nemají lék, se totiž projevuje tím, že pacientům postupně odumírají nervové buňky ovládající svaly. V konečném stadiu umírá postižený naprosto paralyzován.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je to jinak! Babišovi se nejdřív zvedl žaludek a pak začal pátrat. A teď přiznal...

22:25 Je to jinak! Babišovi se nejdřív zvedl žaludek a pak začal pátrat. A teď přiznal...

Premiér Andrej Babiš se ve své týdenním hlášení „Čau lidi“ rozepsal o dnešním tragickém požáru domov…