Nemocnice ve Zlíně ubytovává příbuzné pacientů. Za 250 korun na noc

25.09.2011 22:03

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně přichází s novou službou orientovanou na rodiny hospitalizovaných pacientů. Jejich příbuzní se zde nyní mohou ubytovat, aby byli svým blízkým na dosah a mohli je častěji navštěvovat, zvláště pokud to mají dále.

Nemocnice ve Zlíně ubytovává příbuzné pacientů. Za 250 korun na noc
Foto: Martin Šimák
Popisek: Pohled na průčelí nemocnice v Kyjově, která se zmítá v problémech
reklama
Rodinní příslušníci pacientů, kteří jsou hospitalizováni v KNTB, mají nově možnost ubytovat se ve svobodárnách nemocnice na třídě Tomáše Bati ve Zlíně. "Už dříve jsme zaznamenali dotazy příbuzných na možnost přespání, aby mohli častěji navštěvovat své blízké v nemocnici a nemuseli dojíždět. Svobodárny KNTB jsou 10 minut chůze od nemocnice a vzhledem k určité volné kapacitě jsme se rozhodli nabídnout v nich ubytování pro rodinné příslušníky našich pacientů," sdělil serveru ČeskýDomov.cz ředitel KNTB Bohuslav Škubal. "Snažíme se tak vyjít vstříc nejen příbuzným, ale i samotným pacientům, kterým takto umožněné častější návštěvy blízkých pomáhají lépe zvládat své onemocnění."

Zázemí ubytovacího zařízení vyhoví základním potřebám. Pokoje jsou vybaveny standardním nábytkem, lůžkovinami a ve všech je k dispozici internet. Sociální zařízení je společné pro několik pokojů. Ubytovaným slouží společná kuchyňka s mikrovlnnou troubou a lednicí.

Tomu odpovídá i cena za ubytování, která je vzhledem k cenám v okolních ubytovnách a penzionech velmi příznivá. "V jednolůžkovém pokoji je 250 Kč za noc, ve dvoulůžkovém 210 Kč.," uvedla pro server předsedkyně představenstva a náměstkyně pro ekonomiku a provoz KNTB Dana Barnášová. Vedení nemocnice podle ní usiluje o to, aby vznikly prostory pro ubytování příbuzných i přímo v areálu KNTB.

Kam dál:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mrkvový ignorant. Zbláznil se ten Babiš už úplně? Telička napráskal, jak si o svém bývalém předsedovi povídá v Bruselu

17:33 Mrkvový ignorant. Zbláznil se ten Babiš už úplně? Telička napráskal, jak si o svém bývalém předsedovi povídá v Bruselu

Čau lidi. Premiér Babiš sdílel na svém facebooku mrkvový cupcake. A lidi mu ho dali sežrat. Polovina…