Nemocný dement Miloš Zeman. Novináři hodně přitvrdili

10.05.2017 16:13

Americký novinář Erik Best se domnívá, že prezident Miloš Zeman ztrácí soudnost a někdo z jeho okolí by ho na to měl upozornit. Šéfkomentátor serveru Aktuálně.cz Jan Lipold k tomu dodává, že Zeman má na 99 procent i zdravotní problémy, které mu znemožnily zúčastnit se oslav konce války u památníku na Vítkově. V podobném duchu se vyjádřil také Karel Dolejší na Britských listech. Prostě a krátce, Zeman to schytal z více stran.

Nemocný dement Miloš Zeman. Novináři hodně přitvrdili
Foto: Hanka Brožková
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka demisi nedoručil. Na Hradě to ovšem nevěděli, ceremoniál před kamerami uspořádali
reklama

Kdyby se prezident Miloš Zeman držel pravidla, že méně slov přináší někdy více užitku, nemusel by se dostat do situace, v jaké dnes je. Kdyby více mlčel, novináři by mu podle amerického žurnalisty působícího v Česku Erika Besta jen těžko prokazovali, že porušil Ústavu České republiky. Jenže při návštěvě Libereckého kraje si Zeman takříkajíc naběhl na vidle.

V Libereckém kraji prohlásil, že v případě demise premiéra padá celá vláda pouze tehdy, jestliže o tom tato vláda hlasuje. Proč to Zeman řekl, když tím dodal na věrohodnosti tvrzením, že měl v úmyslu porušit ústavu? Nejspíš ze stejného důvodu, proč uspořádal na Hradě rádoby demisní ceremoniál. Ztrácí kontakt s realitou a potřebuje intervenci. Jeho blízcí a spolupracovníci by ho měli přesvědčit, aby buď změnil své chování, anebo se začal chystat do důchodu, doporučil Zemanovi Best.

Celý komentář naleznete zde.

Ve stejném duchu se vyjádřil také Karel Dolejší. Ten má za to, že po odchodu Hynka Kmoníčka na post velvyslance USA v Zemanově okolí nezbyl už nikdo natolik sebevědomý, aby prezidentovi řekl, že by se měl chovat jinak. Ostatní Zemanovi spolupracovníci jsou prý jen nohsledi, kteří slepě následují svého hradního pána a nijak jim nevadí, co předvádí. I když prezident vypadá, jako by se podruhé ve svém životě vracel do dětství.

„Se stárnutím bývá někdy spojen radostný návrat do dětství. Od genitální sexuality produktivního věku se přechází nazpět k polymorfní perverzi – a to skýtá nekonečnou příležitost obnovit slasti zdánlivě ztracené v minulých etapách osobnostního vývoje,“ poznamenává Dolejší. Zeman si podle jeho názoru hraje podobně jako děti, jenže ve své pozici tím neprospívá své zemi.

Celý komentář naleznete zde.

Jan Lipold se pozastavil nad Zemanovou fyzickou kondicí. Hrad se sice snaží tvářit, že Zeman je zdráv, ale je čím dál jasnější, že tomu tak není. Důkazem má být i Zemanova neúčast na oslavách konce druhé světové války na Vítkově.

„Reálným důvodem, proč Miloš Zeman na oslavě Dne vítězství chyběl, je na 99 procent jeho zdravotní stav. Především známé motorické potíže, způsobené polyfunkční neuropatií. Byly patrné i na záběrech ze setkání s Bohuslavem Sobotkou minulý týden. Zemanův program spoluurčuje jeho kondice. Na tom není nic špatného ani mimořádného, nebýt zdravý není žádné stigma. Hrad se ale – tak jako teď v případě Vítkova – tváří, jako by problém neexistoval. Je to tabu,“ je přesvědčen Lipold.

Celý komentář naleznete zde.

Zeman se podle šéfkomentátora stává obětí svého vlastního názoru o nejpomalejších vozidlech, která zpomalují ostatní. Přitom by nebylo nic špatného, kdyby přiznal, že pohybové problémy má, jelikož to stejně všichni vědí, a posadil se na invalidní vozík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Gott pozval Havla domů... Dusné svědectví. A mnohem více

12:00 Karel Gott pozval Havla domů... Dusné svědectví. A mnohem více

Od smrti Karla Gotta právě dnes uplynul jeden rok. Při té příležitosti se na světlo světa dostala no…