Nemocný dement Miloš Zeman. Novináři hodně přitvrdili

10.05.2017 16:13 | Zprávy
autor: mp

Americký novinář Erik Best se domnívá, že prezident Miloš Zeman ztrácí soudnost a někdo z jeho okolí by ho na to měl upozornit. Šéfkomentátor serveru Aktuálně.cz Jan Lipold k tomu dodává, že Zeman má na 99 procent i zdravotní problémy, které mu znemožnily zúčastnit se oslav konce války u památníku na Vítkově. V podobném duchu se vyjádřil také Karel Dolejší na Britských listech. Prostě a krátce, Zeman to schytal z více stran.

Nemocný dement Miloš Zeman. Novináři hodně přitvrdili
Foto: Hanka Brožková
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka demisi nedoručil. Na Hradě to ovšem nevěděli, ceremoniál před kamerami uspořádali

Kdyby se prezident Miloš Zeman držel pravidla, že méně slov přináší někdy více užitku, nemusel by se dostat do situace, v jaké dnes je. Kdyby více mlčel, novináři by mu podle amerického žurnalisty působícího v Česku Erika Besta jen těžko prokazovali, že porušil Ústavu České republiky. Jenže při návštěvě Libereckého kraje si Zeman takříkajíc naběhl na vidle.

V Libereckém kraji prohlásil, že v případě demise premiéra padá celá vláda pouze tehdy, jestliže o tom tato vláda hlasuje. Proč to Zeman řekl, když tím dodal na věrohodnosti tvrzením, že měl v úmyslu porušit ústavu? Nejspíš ze stejného důvodu, proč uspořádal na Hradě rádoby demisní ceremoniál. Ztrácí kontakt s realitou a potřebuje intervenci. Jeho blízcí a spolupracovníci by ho měli přesvědčit, aby buď změnil své chování, anebo se začal chystat do důchodu, doporučil Zemanovi Best.

Celý komentář naleznete zde.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…