Nenech si srát na hlavu od soudruha Babiše. Do kauzy šéfa GIBS se vložil vyšetřovatel kmotra Mrázka

04.03.2018 11:14 | Zprávy
autor: jok

Roman Pavlík, vyšetřovatel z kauzy hospodářské kriminality kolem Františka Mrázka, se na Facebooku vložil do současné aféry kolem šéfa Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Michala Murína a premiéra v demisi Andreje Babiše. Podle Pavlíka je Babišův tlak na Murína „účelovka“. Murín by si od Babiše podle Pavlíka neměl nechat sr*t na hlavu.

Nenech si srát na hlavu od soudruha Babiše. Do kauzy šéfa GIBS se vložil vyšetřovatel kmotra Mrázka
Foto: Archiv Romana Pavlíka
Popisek: Bývalý šéf operativců, kteří dělali na kauze hospodářské kriminality spojované s Františkem Mrázkem, Roman Pavlík

Andrej Babiš vyzval v minulém týdnu šéfa GIBS Michala Murína k rezignaci. Šéfovi ANO a premiérovi v demisi Babišovi podle toho, co uvedl, vadilo hospodaření instituce. Rovněž v médiích zmínil, že Murín je jeho podřízený (Babiš hovořil z pozice premiéra, pozn. autora). Murín na druhé straně naznačil, že na něj premiér vyvíjel tlak a údajně mu měl slíbit, že když rezignuje sám, „bude to bez skandálu“.

Bývalý kriminalista Roman Pavlík, který v devadesátých letech pracoval jako hlavní vyšetřovatel na kauze hospodářské kriminality kolem osoby pověstného „kmotra“ českého podsvětí Františka Mrázka, se Murína na Facebooku zastal.

„Nevěřím, že by Michal byl do něčeho zapleten či nevědomky,“ sdělil Pavlík s tím, že je Murín jeho bývalý kolega. „Znám ho. Je to férovej kluk,“ dodal expolicista. „Setkáváme se na srazech staré gardy z mordparty a je pořád tím správňákem, jakého jsem znal, i když už byl ve funkci ředitele GIBS,“ upřesnil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…