Neomluvím se, vzkázal Babiš Pirátům. Takže na něj podali žalobu

15.06.2021 16:05 | Zprávy
autor: čtk

Piráti podají žalobu na premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli jeho výroku, že chtějí lidem zdaňovat přebytečné metry bytů a nastěhovat do domácností migranty. Premiér dříve odmítl vyhovět předžalobní výzvě strany a za slova se omluvit. Předseda pirátských poslanců Jakub Michálek dnes ve Sněmovně novinářům řekl, že česká politika se nesmí snížit na úroveň, kdy o sobě politické strany šíří lži, aby se vzájemně poškodily.

Neomluvím se, vzkázal Babiš Pirátům. Takže na něj podali žalobu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

Piráti zaslali Babišovi předžalobní výzvu předminulý pátek. Babiš však uvedl, že se nemá za co omlouvat. Strana podle Michálka záležitost předala advokátní kanceláři. „Uplatníme právo na ochranu pověsti naší strany právní cestou u soudu,“ řekl. Věří, že žaloba bude úspěšná. „Chceme v tom pokračovat, abychom uhájili poctivé a slušné principy v české politice,“ doplnil.

Spor vznikl kvůli debatě nad sdílenou ekonomikou. Babiš se ve Sněmovně ohradil proti Pirátům se slovy: „My nechceme sdílet naši zemi.“ V knize svých vizí přitom před několika lety psal, že lidé budou brzy sdílet automobily, byty a chaty. Rozdíl pak vysvětloval tím, že mu jde o dobrovolné sdílení. „Ne povinně, jak to mají v plánu Piráti, co chtějí nejdřív mapovat byty, zdanit přebytečné metry a pak vám tam někoho nastěhovat. Nejlíp nějakého migranta,“ napsal na twitteru.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Primátor

Je pravda, že uvažujete o kandidatuře na pražského primátora? Nepřijde vám, že ty funkce měníte jako ponožky? Proč jste tak nerozhodný? Nebo to byste byl primátor, poslanec a ještě zmocněnec či co to jste?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Knížák udeřil na Pavla: Usurpuje si právo na pravdu. Stydím se za něj

21:05 Knížák udeřil na Pavla: Usurpuje si právo na pravdu. Stydím se za něj

Výtvarník Milan Knížák se opřel do prezidenta Petra Pavla. Ve své glose mu vyčítá porušování ústavy …