Nepodpoříme Babišovu menšinovou vládu, zopakoval za Piráty Bartoš

31.10.2017 15:35

Piráti nepodpoří menšinovou vládu, kterou chce sestavit předseda vítězného hnutí ANO Andrej Babiš. Novinářům to dnes před jednáním se zástupci ANO řekl předseda Pirátů Ivan Bartoš. Na dnešní schůzce chce s ANO mluvit i o složení mediálních rad, má obavy, aby se je ANO nepokusilo ovládnout. Babiš se jednání s Piráty neúčastní, má ve stejnou dobu schůzku s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech, napsala ČTK.

Nepodpoříme Babišovu menšinovou vládu, zopakoval za Piráty Bartoš
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Šéf Pirátské strany Ivan Bartoš

Zeman oznámil, že dnes Babiše pověří jednáním o sestavení vlády. Podporuje i vznik menšinového kabinetu ANO. Piráti mu ale svou podporu nedají. „Nehodláme vstoupit do žádné koalice, nebudeme podporovat vládu menšinovou, kde třeba budou i odborníci nominovaní panem Babišem nebo doporučení panem prezidentem,“ reagoval dnes Bartoš.

Na dnešní schůzce s ANO chce mluvit mimo jiné o složení rad veřejnoprávních médií, o němž rozhoduje Sněmovna. „Je třeba, aby nejsilnější strana nezačala svými lidmi obsazovat mediální rady. To by mohlo být problematické, když vidíme, že teď se bude svádět nějaký boj o veřejnoprávní média, o Českou televizi, která vítězovi voleb leží v žaludku,“ řekl Bartoš.

Diskutovat chce i o obsazení výborů ve Sněmovně. Piráti si zvolili pět výborů, které jsou pro ně prioritní, přičemž alespoň ve třech z nich by chtěli získat předsedu. Zájem mají o bezpečnostní výbor, školský výbor, výbor pro veřejnou správu, výbor pro životní prostředí a evropský výbor.

Piráti už dříve rozhodli, že na předsedu Sněmovny podpoří kandidáta ANO Radka Vondráčka. Předsedu ODS Petra Fialu, který o funkci má rovněž zájem, by Piráti rádi viděli jako prvního místopředsedu Sněmovny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tak kde jsou tedy ve Francii problémy?“ ptal se Takáč na ČT hosta. A byl zavalen hromadou příkladů, znáte je i vy

21:19 „Tak kde jsou tedy ve Francii problémy?“ ptal se Takáč na ČT hosta. A byl zavalen hromadou příkladů, znáte je i vy

Francouzi jsou stále nespokojení s tím, jak vypadá jejich země, jak žijí, na co mají a na co nemají.…