Nepověřujte rozhodováním amatéry, žádá předák podnikatelů Babiše a spol.

04.05.2015 19:20

Strana soukromníků České republiky (SsČR) se v otevřeném dopise obrací na trojici ministrů – šéfa financí Andreje Babiše, ministryni pro místní rozvoj Karlu Šlechtovou (oba ANO) a ministra průmyslu Jana Mládka (ČSSD). Zakladatel SsČR Rudolf Baránek žádá o výměnu předsedy představenstva a generálního ředitele Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB). Speciálně prosí, aby nesáhli po nějakém vysloužilém stranickém amatérovi.

Nepověřujte rozhodováním amatéry, žádá předák podnikatelů Babiše a spol.
Foto: Hans Štembera
Popisek: Rudolf Baránek

„Zdvořile Vás žádám, nepověřte za zásluhy vedením banky nějakého odloženého stranického amatéra,“ stojí hned v úvodu dopisu. Současný ředitel ČMZRB Ladislav Macka instituci vede od jejího založení v roce 1992 a Baránek by ocenil, kdyby tři zmínění ministři vybrali důstojného nástupce. Banku vlastní stát a vliv na ni mají právě ministr financí, průmyslu a ministryně pro místní rozvoj. Podnikatelé prý pomoc banky v minulosti oceňovali a bylo by dobře, aby pokračovala v témže kurzu.

Banka se prý zrodila i navzdory odporu někdejšího ministra financí Václava Klause. Ukázalo se ale, že bylo dobré banku zřídit, protože až dodneška pomohla 48 tisícům podnikatelů a malým i středním firmám. Kompletní zestátnění banky proběhlo pak v roce 2012 za Petra Nečase (ODS) a Baránek tento krok velmi oceňuje. Někdejší pravicová vláda připravila i plány dalšího rozvoje této instituce a současný kabinet je má jistě k dispozici.

„Zde bych poprosil o zrychlení této záležitosti, a tím znovuotevření možnosti mj. poskytovat přijatelné úvěry a záruky hlavně živnostníkům a malým firmám. Vážení členové vlády České republiky, za povšimnutí stojí také to, že od 1. 2.1992 Českomoravská záruční a rozvojová banka funguje bez jediného skandálu,“ apeluje pisatel na ministry. O výběru budoucího šéfa by měli důkladně přemýšlet a nakonec dobře zvolit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

20:47 Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

Moderátorka pořadu 168 hodin České televize Nora Fridrichová vypadla ze zábavného pořadu StarDance h…