Nerudová k demonstraci: Strach vede k radikalizaci. Vláda musí ujistit lidi

04.09.2022 20:31 | Ze sítí

Kandidáti na prezidenta generál Petr Pavel a ekonomka Danuše Nerudová se na svých twitterových účtech vyjádřili k demonstraci, jež se uskutečnila v sobotu na Václavském náměstí. „Včerejší demonstraci není namístě zlehčovat. Strach je mocná zbraň, která vede k radikalizaci. Je na vládě, aby dala jasně najevo deseti milionům lidí, že udělá vše, co bude třeba, aby měli na zaplacení účtů za energie,“ zmínila mimo jiné Nerudová.

Nerudová k demonstraci: Strach vede k radikalizaci. Vláda musí ujistit lidi
Foto: Repro Youtube
Popisek: Bývalá rektorka Mendelovy univerzity a kandidátka na prezdientku, Danuše Nerudová

„Včerejší demonstraci stejně jako její hodnocení z velké části ovládají emoce. Ty nás k řešení problémů neposunou. Mnoho lidí má oprávněně obavy a nedostávají od vlády odpovědi, které by je uklidnily. Je třeba oddělit obavy a nesouhlas s dosavadním řešením krize od extremismu,“ napsal na svém twitterovém účtu Petr Pavel.

„Na můj vkus je to slabé, řídké, opatrnické a alibistické vyjádření. Ale v prezidentské kampani se to může hodit,“ zareagovala na jeho tweet senátorka Miroslava Němcová (ODS).

„Bezpečnost ČR by bez členství v NATO a EU byla ohrožena. Včerejší demonstraci tak není namístě zlehčovat. Strach je mocná zbraň, která vede k radikalizaci. Je na vládě, aby dala jasně najevo deseti milionům lidí, že udělá vše, co bude třeba, aby měli na zaplacení účtů za energie. Slova Václava Havla pak dnes platí dvojnásob. ‚Přirozenou nevýhodou demokracie je, že těm, kdo to s ní myslí poctivě, nesmírně svazuje ruce, zatímco těm, kteří ji neberou vážně, umožňuje téměř vše,‘“ nechala se slyšet ekonomka Danuše Nerudová.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

Proč jste vlastně založili novou frakci?

K čemu je to přesně dobré, pro nás? Četla jsem, jaké máte priority, ale chápu to správně, že doteď jste je bez nové frakce nemohli prosazovat? Proč? A co říkáte na to, jak založení hlavně vládní politici kritizují a tvrdí, že bude sloužit zájmům Ruska? I když podle nich slouží Rusku každý, kdo má ji...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Musíte mobilizovat mladé, abychom uvažovali o poslání vojáků. Vzkaz Ukrajině z USA

13:55 Musíte mobilizovat mladé, abychom uvažovali o poslání vojáků. Vzkaz Ukrajině z USA

Bývalý velvyslanec USA při NATO Ivo Daalder prohlásil, že Ukrajina musí mobilizovat desetitisíce dal…