Neskutečná pitomost, kritizuje prohibici kandidát do Senátu za ODS

15.09.2012 12:20 | Zprávy

Lékař Jiří Bitner, který bude za ODS na podzim kandidovat do Senátu, kritizuje rozhodnutí ministra zdravotnictví Leoše Hegera vyhlásit prohibici. Ta podle Bitnera poškodí všechny obchodníky a jen zvýší zločinnost.

Neskutečná pitomost, kritizuje prohibici kandidát do Senátu za ODS
Foto: hns
Popisek: Prohibice, ilustrační foto

Ministrův postup Bitner nechápe hlavně proto, že podle něj nejprve přihlížel a nic nedělal, nevyhlásil včas zákaz prodeje alkoholu ve stáncích, a nyní udělal další nelogický krok. „Opravdu si myslíte, že vám v 5hvězdičkovém hotelu nalijí panáka metylalkoholu? Opravdu si myslíte, že láhev 12leté skotské whisky koupené v supermarketu může být pančovaná?“ ptá se lékař.

SLEDUJEME téma: Metylalkohol

„Co dělá policie? Co dělá naše slavná televize Nova a bulvární tisk, který všechno vypátrá ještě dříve než policie? Teprve včera jsem někde viděl padělané viněty asi 4 značek, které našli ve Zlíně. Tuzemák, nějaká vodka, meruňkovice a snad albánská borovička. Tady by byl na místě okamžitý a naprostý zákaz prodeje těchto značek a kontrola všech lahví ve všech obchodech. Ale proč zakazovat všechno?“ pokračuje kandidát na senátora.

Prohibice navíc podle Bitnera poškodí všechny poctivé provozovatele obchodů a restaurací. „Černý obchod samozřejmě pokvete, stejně tak pašování ze zahraničí. Nedělejme si iluze, že na tržnicích nebude alkohol i nadále k sehnání. Tím se naopak sníží kvalita dostupného alkoholu a projeví se výpadek ve výběru spotřební daně,“ zkritizoval Hegera Bitner.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: joh

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fico a Ukrajina. Policie teď urážky neřeší. Rajchl vytáhl i slova Fialy

22:33 Fico a Ukrajina. Policie teď urážky neřeší. Rajchl vytáhl i slova Fialy

„Rozklad spravedlnosti a demokracie v České republice“ – těmito slovy předseda strany PRO Jindřich R…