Neskutečná sketa! Jaroslav Kubera totálně a veřejně ztrhal Feriho

07.09.2018 7:32

Komunální volby jsou stále blíž a ve volebním boji přituhuje. Dobře je to vidět v Teplicích, kde mnohaletý primátor Jaroslav Kubera (ODS) tvrdě zaútočil na Dominika Feriho z TOP 09. Opravdu tvrdě. A Dominik Feri mu nekompromisně vrátil ránu. Podívejte se sami.

Neskutečná sketa! Jaroslav Kubera totálně a veřejně ztrhal Feriho
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Místopředseda Senátu PČR Jaroslav Kubera pořádal seminář

Předvolební boj nám běží na plné obrátky. Politici v komunálních volbách slibují bezpečnější hranice, bohatší Česko nebo víc parkovacích míst. A také se vymezují proti sobě navzájem. Strany, které spolu 4 roky vládly v koalici v řadě měst, se od sebe snaží odlišit, aby si volič vybral právě je. K jednomu takovému střetu momentálně dochází i v Teplicích na severu Čech. Dlouholetý primátor Jaroslav Kubera (ODS) pro páteční MF Dnes popsal, jak a proč je zklamán z nejmladšího českého poslance Dominika Feriho (TOP 09).

„Neskutečná sketa. Teď, těsně před volbami – protože věděl, že s TOP 09 nemají sami šanci – se spojil s opozicí,“ vystartoval Kubera hned na začátku rozhovoru. „Netušil jsem, že mu to tak stoupne do hlavy. Nechodí na jednání rady ani zastupitelstva. Od té doby, co je poslancem, už vůbec ne. Vznáší se v nebesích kdesi okolo Poslanecké sněmovny,“ pálil dál ostrými slovními náboji.

„Navíc kromě toho, že prosadil veřejný klavír, do kterého bouchají Romové, toho moc nenavrhoval ani nedělal. Miloš Zeman napsal knihu Jak jsem se mýlil v politice. Já bych mohl napsat: Jak jsem se mýlil ve Ferim,“ dodává.

Jenže prostor dostal i Feri. A ukázal, že v politickém souboji pro ránu nechodí daleko. „To jsou pěkné lži, tradiční rukopis Jaroslava Kubery. Na rady chodím, byť na tu poslední nemohu, protože koliduje s jednáním Sněmovny. Co se týče kritiky mojí práce, on sám přece hlasoval pro náš návrh revitalizace prostoru Janáčkovy sady nebo pro zvýšení finanční podpory spolkům a pro další věci,“ nebral si servítky Feri.

Důrazně odmítl, že by se choval jako „podrazák“, což naznačuje Kubera. TOP 09 se prý jen dohodla s opozičními stranami v Teplicích, že budou spolupracovat po komunálních volbách a už teď považovali za důležité rozšířit počet radních v Teplicích. A to se Kuberovi nelíbilo.

Kubera se rozhodl, že bude na primátora kandidovat i posedmé. Šestkrát uspěl. Přemýšlel prý sice o tom, že už to zabalí, ale stále je přesvědčen, že ODS potřebuje pomoc. A stejně tak nehodlá nechat miliardu v rozpočtu města na „rozfofrování“ někomu jinému.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Neziskovka očkuje: Vy se bojíte? Dezinformace. Nikdo tu neumře, jen pár lidí omdlelo

6:11 Neziskovka očkuje: Vy se bojíte? Dezinformace. Nikdo tu neumře, jen pár lidí omdlelo

Už týden funguje v prostorách Janáčkova divadla v Brně očkovací centrum nevládní organizace Podané r…