Nesmysl! Ufoun! Gajdůšková to schytala po masakru v Ostravě. Řekla totiž toto

11.12.2019 19:34

Poslankyně Alena Gajdůšková (ČSSD) vyjádřila ke střelbě v Ostravě hlubokou soustrast pozůstalým, přislíbila, že se zapojí do finanční sbírky na pomoc rodinám, a jedním dechem dodala, že EU dělá dobře, když ostře postupuje proti legálním držitelům zbraní. Poslankyně Jana Černochová a bezpečnostní expert Lumír Němec se do Gajdůškové hned pustili. Němec bez obalu prohlásil, že Gajdůšková vlastně pomáhá útočníkům.

Nesmysl! Ufoun! Gajdůšková to schytala po masakru v Ostravě. Řekla totiž toto
Foto: Daniela Černá
Popisek: Poslankyně Alena Gajdůšková na semináři o koncepci řízení krajských nemocnic ve Zlíně

Ještě jednou a znovu vyjadřuji hlubokou účast blízkým obětí. Jsem ráda, že se již nyní připravuje pro ně finanční podpora. I když nikoho blízkého peníze nenahradí, pomohou alespoň trochu tragédii zvládnout. Pomohu, jakmile bude vyhlášená sbírka. Popis situace od svědků ale svědčí o dvou věcech – jednak že krizový plán v nemocnici a celý systém opravdu a velmi rychle fungoval. Klobouk dolů před zdravotníky i policií. A také je zřejmé, že má opodstatnění evropská směrnice o zákazu automatických zbraní. Kdyby nemusel střelec přebíjet, byla by situace mnohem horší, napsala na sociální síti Facebook.

Anketa

Jak reagovat na střelbu v nemocnici v Ostravě?

hlasovalo: 15408 lidí

Možná zapomněla na informace policie, že si střelec z Ostravy pořídil zbraň načerno, takže sebepřísnější zbraňovou regulaci obešel. Stejně jako ji obejde každý, třeba i terorista, který si pořídí zbraň nelegálně.

Pokud by to snad opravdu zapomněla, bezpečnostní expert Lumír Němec a expertka ODS pro bezpečnost Jana Černochová jí to připomněli.

„Na rozdíl od paní poslankyně Gajdůškové tvrdím, že jakékoliv omezování legálních zbraní je nesmysl, a naopak toto omezování nahrává útočníkům,“ konstatoval expert s tím, že teroristé a zločinci si pořizují nelegální zbraně, takže jakákoli restrikce střelných zbraní dopadá jen na poctivé občany, „kterým tak bereme možnost se bránit“, upozornil Němec.

Lumír Němec komentuje slova poslankyně Gajdůškové

V rozhovoru pro server Info.cz doplnil, že tichý střelec či osamělý vlk, jaký řádil v Ostravě, je noční můrou policie. „To je člověk, který něco připravuje, ale připravuje to sám, nikomu o tom neřekne, takže nejsou indicie o tom, že by něco připravoval, takže potom udeří jako blesk z čistého nebe,“ uvedl Němec.  

Potenciálního útočníka by mohlo odradit, kdyby si všiml, že v objektu je ochranka. Útočníka to může přivést k tomu, že si vybere jiný cíl. Nebo ochranka může na lidi zavolat a říct jim: „Poběžte se, schováme se tady,“ a tak podobně. Zkrátka a dobře, pomůže lidem v panice.

Ukázalo se to při útoku na London Bridge, kde se na útočníka vrhli kolemjdoucí a použili proti němu předměty, které měli zrovna k dispozici.

Jana Černochová konstatovala, že se Gajdůšková vyjadřuje k tématu, o kterém nic neví.

„Dnes tedy opět zazářila... kde se v lidech, v politicích obzvlášť, bere sebevědomí komentovat věci, o kterých absolutně nic netuší?“ zeptala se.

Jana Černochová komentuje slova poslankyně Gajdůškové
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Reportáž ve frontě na testování. Nepřejte si slyšet, co jsme vyslechli

22:01 Reportáž ve frontě na testování. Nepřejte si slyšet, co jsme vyslechli

„Všichni rozzuření doběla!“ Ve frontách na covid testy lidé nadávají na opatření i nekonečné čekání.…