Neúplatný Zeman a potrefená husa Nečas. Randák líčí, jak se pozná korupčník

28.02.2014 8:50

Jak se pozná úplatný politik? Vezme si hodinky za 250 tisíc a přijde v obleku za 50 tisíc. Bývalý šéf civilní rozvědky Karel Randák Blesku vyjmenoval politiky, kteří se podle něj nebáli vzít úplatky. Zmínil se například o obviněném Petru Nečasovi nebo Miloši Zemanovi, který prý na peníze vůbec není.

Neúplatný Zeman a potrefená husa Nečas. Randák líčí, jak se pozná korupčník
Foto: red
Popisek: Karel Randák má v Nadačním fondu proti korupci na starosti vyšetřování
reklama

Podle Randáka není příliš složité podle vzhledu poznat, zdali je politik náchylný ke korupci. Prý se stačí podívat na fotky. „Takový člověk neodolá a vezme si hodinky za 250 tisíc. Neodolá a přijde v obleku za 50 tisíc,“ řekl Blesku.

Takový prezident Miloš Zeman podle Randáka na peníze není. „Teď si udělám spoustu nepřátel, dokonce i mezi svými známými. Ale ačkoliv má asi Miloš Zeman spoustu chyb, tak si myslím, že na peníze není,“ řekl. Je navíc téměř přesvědčen, že s ním nemanipulují ani kontroverzní lidé jako Šlouf a Nejedlý. Finanční zázemí sponzorů hlavu státu nedokáže ovlivnit natolik, aby jim šel na ruku v zásadních věcech, tvrdí Randák Blesku. „To je podle mě zásadní rozdíl mezi ním a Klausem,“ dodal.

Randák se v návaznosti na to zmínil i Nečasovi. Totiž lidé typu Pavla Béma, Mirka Topolánka či Ivana Langera se nebáli uzavřít dohody, ze kterých jim plynuly peníze, a pak se ukazovat. Nečas je údajně opak. „Jsem přesvědčen, že peníze chtěl, jen se bál si je vzít,“ říká exšéf civilní rozvědky s tím, že bývalý premiér byl jenom submisivní.

To, že je teď Nečas sám čerstvě obviněný a mluví o zvůli z řetězu utržených státních zástupců a policejním státu, je podle Randáka „hovadina“. „Potrefená husa nejvíc kejhá. Těm lidem se nedivím. Jimi zaplacení a jimi koupení státní zástupci najednou nemají na rozhodovací proces žádný vliv. Kdyby jim před třemi lety někdo řekl, že jim bude hrozit trestní stíhání, tak by se vám vysmáli,“ líčí bulváru člen správní rady Nadačního fondu proti korupci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plán proti Zemanovi, který ho smete. Zmíněn Kalousek. Budete koukat

7:30 Plán proti Zemanovi, který ho smete. Zmíněn Kalousek. Budete koukat

Začátek kampaně na Hrad. Tak vidí nejeden komentátor či politik odchod Miroslava Kalouska z Poslanec…