Německá vláda v posledních dnech avizovala přijetí některých opatření, která by měla vést k usnadnění deportací migrantů, kteří se na území Německa dopustili trestného činu. Návrh zákona oznámila vláda na konci ledna a k jeho uvedení do praxe je ještě zapotřebí, aby jej schválil Bundestag. Mimo jiné dojde ke zvýšení počtu přijímacích uprchlických center ze dvou na pět. Podle plánů vlády by tak mělo dojít k urychlení celého procesu azylového řízení a také k rychlejšímu vyřazování těch žádostí, které byly podvodně podány ekonomickými migranty. Zákon počítá rovněž se zavedením dvouleté čekací lhůty, kdy teprve po jejím uplynutí budou moci uprchlíci zažádat o příchod svých rodinných příslušníků.
Kern však poukazuje na to, že se vládní návrhy staly přesto terčem značné kritiky. Mnozí označují snahu kancléřky Merkelové a jejích ministrů za pouhé „politické šarády“ a ve skutečnosti se jim stejně negativní dopady migrační krize nepodaří příliš zmírnit. „Jde v prvé řadě o to, že německá vláda naprosto ztratila přehled o tom, kde se nyní nachází stovky tisíc migrantů, kteří do země v loňském roce přišli. Televize N24 informovala, že polovina žadatelů o azyl se ztratila neznámo kde a o jejich současném pobytu nejsou žádné zprávy. Pravděpodobně je mezi nimi mnoho ekonomických migrantů a dalších, kteří se snaží vyhnout deportaci. Deník Saarbrücker Zeitung odhaduje, že 30 % uprchlíků ubytovaných ve východním Německu se jednoduše vypařilo.“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro