Nevyšel Mělník. Penalizujeme Dolejše, říká Rath v odposlechu

01.08.2012 7:41

Středočeský poslanec ČSSD a zarputilý obhájce Davida Ratha Richard Dolejš byl prý rovněž namočen v Rathových čachrech. Jenže se mu prý nepovedla jakási akce v Mělníku, a tak se jej zklamaný hejtman rozhodl „penalizovat“. Dokazují to další uniklé odposlechy hejtmanovy party.

Nevyšel Mělník. Penalizujeme Dolejše, říká Rath v odposlechu
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath a Richard Dolejš
reklama

Deník Insider přinesl další pasáže z „Rathových odposlechů“, tentokrát jeho rozhovor s Kateřinou Pancovou. Z nich vyplývá, že v mafiánských strukturách kolem středočeského hejtmanství mohl mít prsty i Richard Dolejš, v časech Davida Ratha předseda krajské stranické organizace a hejtmanův politický spojenec.

„Divný, že tam nevyšel ten Mělník,“ diví se na nahrávce hejtman. Kateřina Pancová mu přitakala, takže se David Rath nakonec rozhodl: „No tak Dolejše zpenalizujeme.“  Bohužel z odposlechů není zřejmé, co bylo míněno jako „Mělník“ a jak moc vážně byly míněny plány na „penalizaci“ Richarda Dolejše. Ten byl považován za Rathova blízkého politického spojence a hájil jej ještě po zatčení.

„To je totální blbost, s Mělníkem já nemám moc společného. Určitě nejde o mojí osobu,“ ujišťuje podle serveru Lidovky.cz vehementně středočeský poslanec. Proti němu však hraje, že byli s Rathem všeobecně považováni za politická „dvojčata“. Dolejš však odmítá, že by měl cokoliv společného s Rathovými korupčními praktikami. „Tyhle věci byly za oponou, šly mimo mě. Já jsem s Davidem Rathem řešil politiku,“ upozorňuje.

Pro Dolejše by naopak mohlo mluvit, že se od jakékoliv spolupráce s ním distancuje starosta Mělníka, sociální demokrat Ctirad Mikeš. „Pokud se něco takového odehrálo, tak bez mé přítomnosti, protože s panem Rathem ani Dolejšem jsme se neměli rádi,“ vysvětluje starosta, který zcela otevřeně prosazoval odstranění Rathových lidí z krajské kandidátky.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prší a venku se setmělo, tato noc nebyla krátká. Šlachtovo politické angažmá budí ze snů. Jde o vysoké politiky. Modré, oranžové, rudé

4:44 Prší a venku se setmělo, tato noc nebyla krátká. Šlachtovo politické angažmá budí ze snů. Jde o vysoké politiky. Modré, oranžové, rudé

Posledních několik týdnů se celkem živě spekuluje o tom, že by někdejší ředitel ÚOOZ Robert Šlachta …