Šincl se hájí tím, že v době, kdy probíhalo hlasování o návrhu jeho stranického kolegy Milana Urbana, si jako zpravodaj sněmovního tisku 208 připravoval podklady. „Jako zpravodaj mám za úkol předložil srozumitelnou proceduru hlasování a tak jsem se snažil na toto komplikované hlasování o 23 různých pozměňovacích návrzích, které se často vzájemně vylučují, soustředit, abych zde neudělal chybu,“ tvrdí poslanec s tím, že v dané situaci paradoxně udělal chybu při hlasování týkajícího se „zelené nafty" a pozměňovacího návrhu Milana Urbana.
Jakmile zjistil, že na hlasovací listině je něco jiného, než jak chtěl hlasovat, tak chtěl podat námitku proti hlasování tak, jak mu to umožňuje zákon o jednacím řádu v § 76 odst. 5 a stanovisko Ústavního soudu č. 476/2002 Sb. V něm se mimo jiné píše, že každý poslanec má právo podat námitku proti výsledku hlasování v případě, že na hlasovací listině je jiný výsledek, než jaký byl jeho úmysl.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Další články z rubriky

18:06 Peníze na „obranu“ do hodnot a neziskovek? Zahradil má obavy
Matěj Gregor a bývalý europoslanec Jan Zahradil rozebírají aktuální hrozby, které podle nich otřásaj…
- 12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary
- 10:39 Zásadní otázka k blackoutu. Vitásková je velmi zvědava na odpověď
- 14:09 Podporovalo Rusko Trumpa? Aféra FBI nabírá úplně jiný směr
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR
- 12:40 A do mě se může? Zlá připomínka v kauze Turek a Rychlíková