Neziskovky se pakují. „Nekompetentnost“, zoufalý Klaus junior tlačil na Babiše, ten ho nedokázal uspokojit

07.12.2018 20:30 | Zprávy
autor: vef

Poslanec za ODS Václav Klaus mladší sdílel na svém facebookovém profilu video ze včerejšího jednání Poslanecké sněmovny, kdy interpeloval premiéra Andreje Babiše (ANO) ve věci financování českého školství.

Neziskovky se pakují. „Nekompetentnost“, zoufalý Klaus junior tlačil na Babiše, ten ho nedokázal uspokojit
Foto: Repro XTV
Popisek: Poslanec Václav Klaus mladší v interview s Janou Bobošíkovou na XTV

„Obracím se na vás jako na význačného českého manažera, protože doufám, že mě pochopíte, na rozdíl od některých tady kolegů ve Sněmovně. Řeknu vám čísla. Když srovnáme poslední dva roky, tak nárůst peněz, které daňoví poplatníci pumpují do resortu školství, regionálního školství, vzrostl ze 103 na 144 miliard korun,“ začal Klaus mladší. 

„To je 40 %, obrovské číslo. Kladu otázku, jak jsme vůbec mohli přežít, my v resortu před těmi deseti lety, když ta čísla byla takhle malá. A přitom tenhle obrovský nárůst nebude mít a nemá žádný reálný dopad. Proč tedy nemají o 40 % víc ti učitelé? Kde ty peníze jsou? Vy to jenom všechno utopíte v tzv. reformě financování regionálního školství, PHmaxech, protože jste z nějakého mně nepochopitelného důvodu ustoupili koaličnímu partnerovi, aby to proběhlo v platnost,“ rozhorlil se Klaus mladší a požádal premiéra, aby se sešel s ministrem školství i s ministryní financí. 

„Ještě se nad tím jednou zamyslete, protože jste otevřeli obrovskou černou díru, kam ty peníze rvete, jen abyste mohl obcházet školy, každému tomu učiteli přidávat, sbírat na tom politické body, abyste otevřel dveře této věci, která se bude strašně těžko napravovat,“ poznamenal dále Klaus mladší. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Hazardování

Jak přesně dle vašeho vyjádření stát hazarduje s bezpečím dětí i stabilitou zdravotního pojištění? Mimochodem podle mě je toho víc, s čím hazarduje.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zahnaní do kouta. Samková se podělila o zkušenosti s Íránem. A varuje

21:12 Zahnaní do kouta. Samková se podělila o zkušenosti s Íránem. A varuje

Svět se řídí pokrytectvím a dvojím metrem, které se promítá od mezinárodní politiky až po mezilidské…