Nic. Nula. Primátor řeší věci, které mu nepřísluší! Starosta Kolář tvrdě udeřil na Hřiba

07.12.2019 7:17

„Primátor radši řeší věci, které mu vůbec nepřísluší,“ schytal to od starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09) pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). „Kvůli naprosté nepřipravenosti Zdenka Hřiba“ zřejmě totiž městská část nadobro přijde o možnost využití Veleslavínského zámku a ten tak opět zamíří do dražby. Praha 6 do něho přitom chtěla přesunout základní uměleckou školu ze základní školy na Břevnově a případně v něm ve spolupráci s hlavním městem umístit další komunitní či kulturní zařízení. „Nic. Nula,“ ohodnotil Kolář práci primátora.

Nic. Nula. Primátor řeší věci, které mu nepřísluší! Starosta Kolář tvrdě udeřil na Hřiba
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ondřej Kolář

Anketa

Stíhání Babiše obnoveno. Co by mělo nastat?

hlasovalo: 36207 lidí
„Byli jsme na Úřadu vlády kvůli Veleslavínskému zámku. Bohužel, kvůli naprosté nepřipravenosti Zdeňka Hřiba jsme o něj zřejmě přišli nadobro,“ politoval situaci kolem památky Kolář na svém facebooku.

Kvůli nečinnosti Hřiba teď zřejmě zamíří zámek opět do dražby. „Hlavní město totiž nedokázalo za celý rok předložit jediné smysluplné využití, jediný dokument, o který by se dalo opřít. A přitom primátor sám v dopisu premiérovi potvrdil, že to zpracují. Nic. Nula. S tím se fakt nedá pracovat, Praha 6 už opravdu víc udělat nemůže. Pro stát je samozřejmě výhodnější jít znovu do dražby, než platit statisíce měsíčně za ostrahu, a to jen proto, že primátor radši řeší věci, které mu vůbec nepřísluší,“ postěžoval si.

Zámek v pražském Veleslavíně ve správě státu od loňského prosince hledal nájemce. Na údržbu stát musel měsíčně dávat až 165 tisíc korun. Výběrové řízení na pronájem zámku ve Veleslavíně v Praze 6 se konalo již několikrát, avšak bez úspěchu. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) stanovil postupně měsíční nájem při výběrovém řízení na pronájem prostor v dubnu na 247.000 korun, v prvním kole byl o půl milionu vyšší. Zatímco tak při prvním výběrovém řízení ÚZSVM požadoval měsíční nájemné 750.000 korun, při dalších pokusech se cena postupně snižovala. Ve druhém kole vyhlášeném loni v prosinci byl měsíční nájem stanoven na 525.000 korun, ve třetím se částka snížila na 368.000 korun a ve čtvrtém kole na 260.000 korun za měsíc. Zájem o pronájem zámku i přes snížení ceny však nikdo neprojevil.

V zámku bylo do konce loňského listopadu soukromé zdravotnické zařízení. Provozovatel za pronájem hlavní budovy platil 210.000 korun měsíčně. Kvůli konci smlouvy chtěl úřad zámek vydražit, aby státu nevznikly náklady na ostrahu.

Praha 6 chtěla do barokního zámku přesunout základní uměleckou školu ze základní školy na Břevnově a případně do zámku ve spolupráci s hlavním městem umístit další komunitní či kulturní zařízení.

Zámek s historickým parkem, který se rozkládá na třech hektarech, pochází asi z roku 1725. Byl postaven podle plánů Kiliána Ignáce Dientzenhofera pro císařovnu Amálii Brunšvickou. Naposledy byl rekonstruován v roce 1986. ÚZSVM převzal barokní zámek v roce 2015 od ministerstva práce a sociálních věcí.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Kde chce vzít ministerstvo obrany peníze na další zbrojení ?

Vláda ČR stále více zadlužuje další generace. Prioritou ministerstva obrany je přesto navýšení jejího rozpočtu na 2 % HDP, což znamená nárůst o několik desítek miliard Kč. Kde chcete získat požadované finance ? Neměly by být požadované finance určeny raději pro jiné resorty ?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Udávej ty, kteří šíří jiný názor než vláda!“ Vedle vládního „Braňmečesko“ je tu ještě něco. Petr Žantovský alarmuje

5:00 „Udávej ty, kteří šíří jiný názor než vláda!“ Vedle vládního „Braňmečesko“ je tu ještě něco. Petr Žantovský alarmuje

TÝDEN V MÉDIÍCH Cenzura je cesta ke svobodě, chrání tě před neschválenými informacemi. Uvědom si, že…