Nikdo vás volit nebude, posmíval se mladý Topák Minářovi. Jenže ten to nenechal bez komentáře...

28.09.2020 19:17

Mikuláš Minář vážně zvažuje vstup do politiky. Z TOP 09 už však zaznělo, že je bez šance.

Nikdo vás volit nebude, posmíval se mladý Topák Minářovi. Jenže ten to nenechal bez komentáře...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mikuláš Minář
reklama

Dnes už bývalý předseda spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář oznámil, že končí s činností občanského aktivisty a chystá se rovnýma nohama skočit do politiky, byť prý zcela definitivní rozhodnutí ještě neučinil.

„Do deseti dnů, po krajských volbách, se rozhodnu definitivně,“ řekl k možnému založení nového hnutí a ke svému vstupu do politiky Deníku N a serveru iHNed.cz Minář.

Co ho k tomu vede? Má prý pocit, že české politické vody jsou příliš stojaté, a nezdá se mu, že by současné politické subjekty dokázaly něco udělat. Proto to chce zkusit sám.

Ondřej Kania, člen TOP 09 v Jihomoravském kraji, má za to, že je Minář odsouzen k neúspěchu. Kania je bytostně přesvědčen, že Minář nezíská dost hlasů voličů. Napsal doslova, že ho „nikdo volit nebude“.

Kania zdůraznil, že nikdy nebyl příznivcem Milionu chvilek, neboť se domnívá, že aby demokracie fungovala, musí fungovat i její politický systém a Milion chvilek podle jeho názoru jen nabourá snahy opozičních stran o spolupráci.

„Věřím v parlamentní demokracii, v soutěž politických stran a ve svobodné volby. Nevěřím v lidi mého věku, kteří mají za sebou maximálně nedokončené studium vysoké školy, kteří se chtějí svézt na vlně společenské frustrace. Je evidentní, že vidina dalších let mediální exhibice a 80 000 Kč v čistém v platu poslance, což by si sám pan Minář a lidé jeho typu nikde nevydělali, mu stojí za to, aby naboural politický proces sbližování a konsolidace opozičních stran,“ poznamenal.

„Je nicméně rozkošné, jak téměř vždy se ti nejsvatější, nejčistší s tím nejsprávnějším názorem nechají nakonec stejně svést mocí, slávou a penězi,“ uzavřel Kania.

Ondřej Kania o Mikuláši  Minářovi

Jenže tím to neskončilo.

V diskusi pod příspěvkem se ozval sám Minář.

„Jasně, jdu to dělat pro peníze. To jsem rád za trefnou diagnózu. Kdybychom spolu aspoň někdy mluvili osobně. Mrzí mě to. Mějte se dobře,“ napsal.

Minář reaguje

Byl to Minářův jediný příspěvek, ale přesto vyvolal živou diskusi. Lidé se ho ptali, proč tedy hodlá vstoupit do politiky, proč spíš nepřispěje k propojování opozičních sil.

Dočkal se však i zastání.

„Hlavně, kolik lídrů opozice by dostalo tolik lidí na Letnou? Nula. Nemají charisma, lidi je nevolí proto, že by je chtěli, ale že nechtějí Babiše,“ napsal pan Tomášek.

Spor o Mináře v politice

Kania se v diskusi mohl dočíst, že ne všichni jdou do politiky pro peníze.

„Pane Kania, ne všichni jdou do politiky kvůli penězům a nemyslím si, že tam jde z těchto důvodů právě on. Podle mého se do politiky Minář moc nehodí a stejně ho to smete, ale na druhou stranu jsem ráda, že tam bude o jednoho slušného člověka více,“ napsala Hana Duplinská.

Spor o Mináře v politice

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Něco se chystá, nedělní vzpoura z Prahy má dohru. Za nespokojené se postavili Svobodní

22:04 Něco se chystá, nedělní vzpoura z Prahy má dohru. Za nespokojené se postavili Svobodní

Politická strana Svobodní spílá vládě za přijímání drastických opatření a podporuje demonstranty z n…