No to je fór. Ale Andreji Babišovi se to líbit nebude ani trochu. Jde o mrtvé

3. 9. 2015 8:02

Povedený kousek se povedl neznámé osobě, která si zadala inzerát do Mladé fronty Dnes. V něm několik mrtvých lidí gratuluje k narozeninám „Andymu ze Storchnestu“, neboli Andreji Babišovi z Čapího hnízda. Informuje o tom server Svobodné fórum s tím, že jako první na to upozornil podobně protibabišovsky zaměřený server Echo24.

No to je fór. Ale Andreji Babišovi se to líbit nebude ani trochu. Jde o mrtvé
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Andrej Babiš

V inzerátu se doslova píše: „Za jeho práci, kterou vykonával a vykonává, mu děkují a do dalších let mnoho zdraví a pracovních úspěchů přejí J. Ducký, A. Veverková, E. Trenčianská, Tom. Kejla, St. Báček a jeho spolupracovníci.“ Zajímavé ovšem je, že všichni podepsaní jsou mrtví či nezvěstní.

Celý text Ladislava Jakla, který „legraci“ zřejmě inspiroval,  je ZDE

Ján Ducký byl v časech vlády Vladimíra Mečiara slovenským ministrem hospodářství. Měl se kdysi vyjádřit, že za ukradení Agrofertu z rukou slovenského státu dostane Andreje Babiše do tepláků. Sám se ale nechvalně proslavil tím, že jako šéf Slovenského plynárenského priemyslu (SPP) podepsal nekryté směnky ve stamilionových hodnotách, z nichž se údajně některé dostaly i k Babišovi. Dále měl mít zájem o převzetí části českého Chemapolu, který ovšem nakonec získal Babiš. Podle serveru byl Ján Ducký zastřelen v lednu 1999 na chodbě domu, kde bydlel. Vražda nebyla nikdy objasněna.

Bývalá novinářka Anna Veverková pracovala jako mluvčí premiéra Vladimíra Špidly. S Babišem se znala dlouhá léta a prý se přátelili. Stála u vzniku hnutí ANO 2011. V roce 2012 nicméně hnutí opustila a začala Babiše kritizovat. V červnu 2013 ji srazilo auto a zraněním podlehla. Podle serveru pak na ní Babiš několikrát vzpomínal jako na vynikající novinářku.

O Eleně Trenčianské se neví, kam zmizela. Prý se ale ví, že pomáhala Andreji Babišovi s převedením Agrofertu z rukou státu do jeho vlastnictví a pak léta pracovala v archivu Petrimexu, který dříve Agrofert vlastnil.

Server připouští, že „my nemůžeme vědět, zda Andrej Babiš skutečně vraždil lidi, a proto to nelze vážně tvrdit“. Upozorňuje ale, že když si uvědomíme rozsah jeho moci, to, co udělal s českými novinami, jakým způsobem potlačuje své kritiky a jak agresivním způsobem drtí své konkurenty v podnikání, tak se nelze divit, když mu k narozeninám gratulují mrtví lidé.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Otec dvou psů Pospíšil, kolaborant. Po včerejším výroku o „Evropanech" je zatraceně horko

14:43 Otec dvou psů Pospíšil, kolaborant. Po včerejším výroku o „Evropanech" je zatraceně horko

V předvčerejším rozhovoru pro server E15 se redaktor Jaroslav Denemark bavil s Jiřím Pospíšilem, pře…