No vidíte, prodavačka včera odbouchla lumpa. Pozvednut hlas, abychom mohli mít zbraně

25.07.2017 11:10

V Opletalově ulici v Praze došlo v pondělí k přepadení obchodu se zbraněmi. Agresor vnikl do obchodu a s nožem v ruce se vrhl na prodavače. Nepočítal však s tím, že prodavačova kolegyně vytáhne pistoli. Útočníka zabila. K celé kauze se teď na sociální síti Facebook vyjádřil reklamní expert Martin Jaroš žijící v Kataru, který čin ozbrojené paní velmi ocenil. A vyvolal tím bouřlivou diskusi.

No vidíte, prodavačka včera odbouchla lumpa. Pozvednut hlas, abychom mohli mít zbraně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Střelné zbraně

Při přepadení obchodu se zbraněmi v centru Prahy byl dnes dopoledne zraněn prodavač a podezřelý. Záchranáři je odvezli do nemocnice se střelným a bodným poraněním. Muž podezřelý z přepadení zraněním podlehl. Případ vyšetřují kriminalisté. ČTK to řekli mluvčí pražské policie Jan Daněk a záchranné služby Jana Poštová.

Krátce po 11:00 se k místu přepadení v Opletalově ulici sjelo několik houkajících policejních aut, vzápětí také záchranáři. Policisté ulici částečně uzavřeli, okraje ulice hlídali zakuklení policisté se samopaly. A rozběhl se kolotoč vyšetřování.

Anketa

Líbí se vám letní program České televize?

3%
97%
hlasovalo: 6633 lidí

Reklamní expert Martin Jaroš k tomu poznamenal, že Češi rádi debatují o sebeobraně a používání střelných zbraní. Většinou prý prohlašují, že Češi jsou mírumilovní, že používání zbraní je „fuj“ a že prostý občan toho stejně mnoho nezmůže.

„No a vidíte, dneska taková mýtická prodavačka z Prahy odbouchla lumpa, co se jí sápal po manželovi, a myslím, že tomu manželovi to docela relevantní přišlo vhod. A asi je přes veškerou mírumilovnost Česka raději naživu, než aby byl zbytečně ubodanej nějakým blbečkem. A kupodivu k tomu nikdo nic nepíše. Takže za mě - bravo paní. Zase jste potvrdila, že ženatí muži žijí déle - zvlášť když jejich manželka je několikanásobná mistryně ČR v akční westernové střelbě. A že to s těmi bouchačkami není černobílé,“ napsal Jaroš.

Navrch ještě dodal, že kdyby se v Česku dekriminalizovali drogy, vlastně by nám to pomohlo v boji proti nim, protože historie ukazuje, že prohibice nikdy nevede k ničemu dobrému.

Pod Jarošovým příspěvkem se rozpoutala diskuse o použití zbraní k sebeobraně. O slovo se přihlásil např. pan Otto Janeček, který prozradil, že je zastáncem práva držet zbraň a bránit se se zbraní v ruce, když k vám do domu nebo do obchodu přijde zloděj. Takový zloděj musí počítat i s tím, že zemře, když dělá něco nezákonného. Jenže pan Janeček současně schvaluje i směrnici Evropské komise, která omezuje legální držení zbraní.

„Člověk se může bránit, ale přiměřeným způsobem, ne že ze zloděje udělá cedník se čtyřiceti dírkama. Magorů je mezi lidma dost a pokud někdo z nich jednou vystřelí, ještě se nemusí trefit do hlavy. Pokud někdo vystřelí čtyřicetkrát, tak ta pravděpodobnost se silně zvyšuje,“ napsal občan.

Pan Krasomil Nádherný požádal Janečka, aby nemluvil o něčem, čemu prý evidentně nerozumí. Zbraně, které udělají do agresora „40 dírek“ prý v česku nevlastní skoro nikdo a to i bez směrnice Evropské komise, která se mu tím pádem zdá zbytečná.  Další diskutující se vyjádřili v podobném duchu, až se Otto Janeček ozval ještě jednou. „Správně, už úplně mlčím, protože odborníků na mrtvoly je tu dost a já jsem trouba,“ napsal.

V diskusi zazněl také názor, že zbraně by měli držet jen policisté a vojáci. „Já jsem proto, aby neměl zbraň vůbec nikdo. S výjimkou policistů a vojáků. A nedovolené držení zbraní se tvrdě postihovalo,“ napsal jeden z občanů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Práva Romů?" Ne. Křeček smáznul světovou neziskovku. Řekl vše

7:51 ,,Práva Romů?" Ne. Křeček smáznul světovou neziskovku. Řekl vše

Ředitelka české odbočky neziskové organizace Amnesty International Linda Sokačová nedávno obvinila v…