Nová hvězda ODS, starostka z drsného severu: Musíme změnit ten socialismus. Když vidím, jak v sociálně vyloučené lokalitě zneužívají dávky...

17.01.2016 21:37

Nová místopředsedkyně ODS a starostka Obrnic v severních Čechách Drahomíra Miklošová by podle svých slov ráda předělala český sociální systém, který je prý spíše socialistický. „V naší sociálně vyloučené lokalitě vidím, jak jsou dávky zneužívány a demotivačně vypláceny,“ prozradila Miklošová v rozhovoru pro deník Právo.

Nová hvězda ODS, starostka z drsného severu: Musíme změnit ten socialismus. Když vidím, jak v sociálně vyloučené lokalitě zneužívají dávky...
Foto: ods.cz
Popisek: Drahomíra Miklošová

„Proč by se šlo do práce, když vím, že stačí jednou za měsíc přijít a ty peníze dostanu,“ uvedla starostka Obrnic s tím, že by dávky v mnoha případech zpodmínkovala. „Vždycky musí být něco za něco. Není možné, aby se inkasovaly peníze na děti a ty děti potom nechodily do školy, protože nemají na obědy,“ prozradila svůj záměr dále žena věnující se dlouhodobě sociálním tématům, a která za úspěšnou integraci Romů dokonce obdržela cenu Rady Evropy.

„Měli bychom mít svou sociální politiku založenou na pravicových principech. Musí tam být ta zodpovědnost – každý sám za sebe a pomoct, když už opravdu člověk nemůže,“ vysvětlila dále dvaašedesátiletá Miklošová v rozhovoru, co podle ní lidem chybí na ODS.

„I v programu ODS je pamatováno na děti a seniory, ale my to neumíme prodat,“ uvedla Miklošová následně s tím, že se nesmí zapomínat na to, že jsou také voliči, kteří mají problém například s tím, že soused, který nechodí do práce, má více peněz než on, který do práce chodí. „To přece není normální,“ řekla pro Právo.

1200 Kč pro seniory? Kdyby to dostala maminka starající se o postižené dítě, bylo by to lepší

Podle ní její strana nemůže hrát populistickou politiku v sociální oblasti a pokračovat v údajném rozdávání současné vlády. „Ano, jsme pro podporu v nezaměstnanosti, pro podporu tělesně postižených, matek s dětmi, pro seniory. Ale musí být jasně nastavená pravidla, za jakých podmínek peníze dostanou,“ řekla dále starostka Obrnic v  rozhovoru Právu a dodala, že prý je zděšená z toho, že se nyní seniorům plošně vyplácí příspěvek 1200 korun. „Já těch 1200 korun nechci. Byla bych radši, kdyby je dostala maminka, protože se třeba celý den stará o tělesně postižené dítě,“ pokračovala.

„Toho se děsím. Vidím, že jsou velké problémy s integrací našich lidí. Když bylo v Obrnicích 30 až 40 procent Romů, tak se nám podařilo dostat je určitým systémem do lepšího soužití v obci. Dnes podíl dosahuje téměř 50 procent a začíná to být kapacitně náročné a pomalu to nezvládáme,“ dotkla se Miklošová i uprchlické stránky s tím, že ve velké mase se integrace dělá špatně. „Hovořím o té kultuře, která je diametrálně odlišná. Nevěřím, že by dokázali změnit svoji kulturu, že by se přizpůsobili našim pravidlům,“ upozornila Miklošová na to, že nemá problém s uprchlíky z Ukrajiny.

Rozhovor si můžete přečíst ZDE

„Máme co dělat s lidmi, kteří jsou v Česku. Když nebudeme mít vyřešené své vlastní, tak jak potom můžeme přijímat další a další? To se zvládnout nedá,“ zakončila rozhovor.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jzd

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Korespondenční volba

Jak se bude prosím kontrolovat platnost dokladů (OP, pas a pod.) při korespondenční volbě ? Děkuji za info. Tůmová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vám těch 29 Kč nevadí?“ První výstřel Rohlik.cz proti Wolt.cz a Foodora.cz. Lidé naštvaní

14:45 „Vám těch 29 Kč nevadí?“ První výstřel Rohlik.cz proti Wolt.cz a Foodora.cz. Lidé naštvaní

„Nevadí vám to platit?“ zeptal se zakladatel serverů DameJidlo.cz a Rohlik.cz Tomáš Čupr ohledně tak…