Nová kniha o Babišovi: Vše kolem něj je tajemné. Nejdřív Mrázek, teď on. Jeho voliči nakonec pochopí

2.10.2017 1:07 odp.

Novinář Jaroslav Kmenta vydává novou knihu. Jmenuje se Boss Babiš a už podle názvu je jasné, o čem, resp. o kom ona kniha bude. Vyjde 12. října, jen týden před volbami, a Jaroslav Kmenta se v ní chystá Babiše popsat tak, jak ho vidí. Doufá také, že jednoho dne se kritickým okem podívají na Babiše i jeho voliči.

Nová kniha o Babišovi: Vše kolem něj je tajemné. Nejdřív Mrázek, teď on. Jeho voliči nakonec pochopí
Foto: redakce
Popisek: Jaroslav Kmenta

Nová kniha Boss Babiš s vysokou pravděpodobností asi nestihne ovlivnit nadcházející podzimní volby, ale Kmenta chtěl prý mít čisté svědomí a sepsat knihu, ve které by čtenářům popsal, jak moc je Babiš nebezpečný. Novinář se snažil popsat vztahy s politiky, a to především s politiky ČSSD, ale i jiné klientelistické vazby. Kmenta se snaží odhalit údajně problematické zbohatnutí.

„Je to příběh o tom, co tu už nadělal a vlastně i podělal jeden všehoschopný oligarcha. (...) Kolem Babiše není snad normální a transparentní téměř nic. (...) On často neříká celou pravdu a mnohdy ji nalakuje na růžovo. Vrtat se v životě Andreje Babiše, to je, jako kdybyste zkoumali nějakého tajného špiona zpravodajské služby. Alespoň mi to tak chvílemi přišlo,“ prozradil v rozhovoru pro server Forum24.cz.

Celý rozhovor naleznete zde.

Babiš je podle Kmenty opravdu nebezpečný. Sice se nechystá z Česka hned zítra udělat totalitní Bělorusko, ale to jen proto, aby se nepřipravil o dotace z EU a o peníze bank. Bude si chtít zachovat fasádu vstřícného politika, aby uchoval penězovody. Současně se ale Kmenta obává, že v Česku nastane cosi jako druhá normalizace, při které se bude Babiš pokoušet ovládnout celý stát.

„Vše bude namířené buď na jeho konkurenci, či politické nepřátele. Prostě – ti „jeho kleknou“ na každého, kdo se mu vzepře. O to víc platí, že bychom se Babiše neměli bát. Ne, že by nebyl nebezpečný. To on je. Myslím, že on si přenesl z podnikatelského života do politiky onen brutální princip – když mi někdo překáží, tak ho zničím. Vezměte si jen takovou drobnost: když se s ním kdokoli pustí do vážnější a kritické debaty, první, co udělá, je, že vás dehonestuje. Nejdříve zaútočí na vaši integritu. A pak v sobě zapne jakýsi magneťák, který je jakoby někde uvnitř něho a blábolí naučené fráze. Vy se ho zeptáte na vztahy s Grossem, a on odpoví: „Co vy proti mně pořád máte? Vždyť vy sám jste zkorumpovaný.“ To je prostě jeho styl. Neumí se ovládat, neumí pracovat s kritikou, neumí přijmout jinou než svou pravdu, byť je to lež nebo polopravda,“ pokračoval Kmenta.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mpTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mrtvé děti ve sklepě, zkorumpovaný Biden? „Nevadí, Trump je horší.“ Nenávist dostoupila vrcholu

12:40 Mrtvé děti ve sklepě, zkorumpovaný Biden? „Nevadí, Trump je horší.“ Nenávist dostoupila vrcholu

Spojené státy jsou roztříštěné v mnoha ohledech a jen těžko lze udržet Američany pohromadě, pokud bu…