Nové silnice a byty a boj s drogami. S tím vyráží ČSSD do další fáze kampaně

13.09.2014 13:16

Premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka pro příští rok slíbil "tvrdé tažení" proti výrobcům a dealerům drog. Přislíbil také pomoc státu krajům s opravou silnic a obcím s výstavbou sociálního bydlení. Hovořil o tom dnes na zasedání Ústředního výkonného výboru ČSSD při startu druhé fáze kampaně pro letošní komunální a senátní volby.

Nové silnice a byty a boj s drogami. S tím vyráží ČSSD do další fáze kampaně
Foto: Daniela Černá
Popisek: Premiér přijel se dvěma ministry
reklama

Sociální demokraté se podle premiéra zasadí také o zavedení registru přestupků a o posílení policistů v problémových lokalitách. "Potřeba je také ´tvrdý postup´ proti lichvě a zneužívání exekucí," řekl Sobotka. Chce rozšířit trestání lichvářských praktik mimo jiné posílením dohledu ČNB nad poskytováním půjček a zavést místní příslušnost exekutorů. Tu má podle předsedy Senátu Milana Štěcha (ČSSD) přinést novela senátorů, kterou bude horní komora projednávat v říjnu.

Mladí by měli získat výhodné půjčky na bydlení z fondu rozvoje

Státní fond rozvoje bydlení by měl podle Sobotky začít poskytovat půjčky mladým rodinám na pořízení nového bydlení. "Rádi bychom nastartovali program z prostředků EU, který nabídne obcím možnost, aby budovali kapacity v oblasti sociálního bydlení," řekl premiér. Podle něj jsou už vyjednány finanční prostředky v rámci unijní Dohody o partnerství. "Počítáme s tím, že vyčleníme na oblast sociálního bydlení kolem 16 miliard korun," uvedl.
"Byl bych velmi rád, kdyby stát příští rok pomohl i krajům s opravou silnic druhé a třetí třídy. Máme na to finanční prostředky, jenom je potřeba je dobře naplánovat," uvedl mimo jiné Sobotka.

Nadcházející komunální a senátní volby označil Sobotka za klíčové pro ČSSD kvůli možnosti další realizace sociálního rozměru její vládní politiky. Sociální demokraté budou v senátních volbách obhajovat svou většinu v horní komoře. V komunálních volbách podle Sobotky postavili zhruba 1300 kandidátek a obhajovat budou místa ve vedení 300 měst a obcí. Sociální demokracie na senátní a komunální volby vydá dohromady 60 milionů korun.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A to je dobrá zpráva? Ti lidé umřeli, dusil Kubal Blatného. Ostrá show v ČT

8:04 A to je dobrá zpráva? Ti lidé umřeli, dusil Kubal Blatného. Ostrá show v ČT

Ministr Jan Blatný je ve funkci šéfa resortu čtvrt roku. Své působení a situaci s covidem-19 přišel …