Nové trápení generála Pavla. Zase minulost, nečekaný boj

15.5.2022 8:30 odp. | Ze sítí

Režisér Jan Hřebejk se na svém twitterovém profilu zastal generála Petra Pavla. Nechápe totiž, jak uvedl, slova Miroslava Kalouska či Michaela Kocába vůči tomuto prezidentskému kandidátovi. Vadí jim Pavlova komunistická minulosti. „To má asi stejnou logiku jako jednou lidovec, navždycky lidovec. I když změníš barvy, zůstane ti to napořád,“ poznamenala mimo jiné moderátorka Světlana Witowská.

Nové trápení generála Pavla. Zase minulost, nečekaný boj
Foto: Daniela Černá
Popisek: Generál Petr Pavel

„Úplně nerozumím docela brutálním nájezdům Miroslava Kalouska nebo Michaela Kocába vůči kandidatuře generála Petra Pavla,“ poznamenal na svém twitterovém profilu režisér Jan Hřebejk.

„Myslel jsem, že prověrky v NATO jsou dost přísné na to, abychom v roce 2022 označovali tohoto kandidáta za ‚důstojníka rozvědky‘. Ale možná máte nějaké informace navíc...“ dodal. 

„Nepřijde mi špatný kandidát, ale míra takového odmítání, (i ve srovnání s Babišem), u tak respektovaných osobností, mě opravdu zaskočila. A co na to třeba Petr Kolář?“ zeptal se Hřebejk někdejšího diplomata.

„Pane režisére, zrovna Vy byste to měl cítit. To není ani o prověrce, a ani o názorech. Je to o tom, že prezident je symbol. Prezidentská volba, která místo diskusí o budoucnosti bude řešit téma kdo byl větší komunista je opět velké neštěstí. I když si to možná zasloužíme,“ zareagoval následně na twitteru Radek Pokorný.

A právě na jeho slova zareagoval Petr Kolář. „Generál Pavel není komunista,“ napsal.

„To nikdo netvrdí. Ale jeho kandidatura téma minulosti zase udělá tématem hlavním. Když teda nechám stranou, že voják není ideální kandidát v žádném případě. Tato země potřebuje diskutovat budoucnost, a ne minulost,“ odvětil Pokorný.

„Omlouvám se, nechci na Hrad symbol, zase, chci tam solidního, i nenápadného slušného správce jeho povinností, symbolů máme plné učebnice, vesměs poražených, opakuji solidní, pracovitý, neuřvaný, skromný,“ zareagoval na twitteru také někdejší lidovecký poslanec Ivan Gabal.

„Každý prezident je něčeho symbol, byl to i Miloš Zeman. Jeho úspěch byl začátek tažení ab. Je to konečně i Putin,“ odvětil ještě Pokorný.

Do diskuse se pak zapojila i moderátorka Světlana Witowská, která reagovala na původní Hřebejkův tweet. „To má asi stejnou logiku jako jednou lidovec, navždycky lidovec. I když změníš barvy, zůstane ti to napořád,“ zmínila. 

Miroslav Kalousek minulý týden Petru Pavlovi mimo jiné sdělil, že si ho váží jako člověka, ale jako občan s komunistickou minulostí by na prezidenta kandidovat neměl.

Generál Pavel promlouvá

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Scénář kauzy odešel Wollnerovi ve 22:58.“ Výbuch! Bývalá reportérka ČT odhalila, proč kauza kolem Hlubučka nešla dávno ven

18:20 „Scénář kauzy odešel Wollnerovi ve 22:58.“ Výbuch! Bývalá reportérka ČT odhalila, proč kauza kolem Hlubučka nešla dávno ven

Někdejší elitní policista Robert Šlachta, který se proslavil především policejním zásahem na Úřadu v…