Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše

25. 5. 2020 20:13

Komentátorka Karolina Stonjeková varuje před vlnou „nových mladých komunistů“. Avšak nemyslí jimi členy KSČM, ale „zelené aktivisty“. Řekla to při komentování nedávné události, kdy aktivisté protestovali na čerpací stanici a žádali zrušení těžby ropy.

Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše
Foto: Repro XTV
Popisek: Komentátorka Karolína Stonjeková v Podtrženo sečteno
reklama

Aktivisté minulý týden obsadili čerpací stanici Shell a požadovali konec těžby ropy. „Shodou okolností, já jsem se na facebooku několik dní přela se známým o to, jací komunisti jsou nebezpečnější. On pořád vidí nebezpečí u těch starých komunistů sdružených pod KSČM a panem Filipem, ale podle mě tihle pětiprocentní komunisté už nám ničím nehrozí. Naopak jsou tu noví mladí komunisté, které ale nikdo za komunisty neoznačuje, a to jsou tito zelení aktivisté, kteří hlásají společné vlastnictví přírodních zdrojů,“ prohlásila Stonjeková v rozhovoru pro XTV.

Stonjekové se líbilo, že firma Shell, na jejíž benzínové stanici mladíci demonstrovali, se k tomu postavila s grácií. „Nechali je tam vesele demonstrovat, místo aby je sundávali dolů, a tím pádem aktivisté firmě neuškodili, ale ještě jim podpořili PR,“ dodala.

Stonjeková také reagovala na zprávu, že německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron chystají společný fond na podporu koronavirem zasažených států v Evropě. „V podstatě jde o to, aby se italský vlk nažral a německá koza zůstala celá. Státy jižní Evropy, které byly nejvíce zasaženy, ale i Francie, volají po tom, aby jim byla poskytnuta pomoc. To, že by německý daňový poplatník celou tuhle srandu platil, se nikomu nelíbilo, tak přišlo takovéhle řešení,“ říká – s tím, že tím se uchlácholí žadonící evropské země a zároveň se nenaštve německý občan, protože je to tak hezky evropsky zakamuflované.

Česká sociální demokracie si nechala nedávno udělat průzkum; podle něj by v krajských volbách prošla jen ve třech krajích nad nutnou hranici pěti procent. „Spousta tradičních věcí má poslední dobou tendenci vzít zasvé. Není vyloučeno, že ČSSD může být jednou z nich, i když koronavirová krize této straně a panu Hamáčkovi hodně pomohla. Utekli hrobníkovi z lopaty. Nicméně teď si nechali udělat průzkum před krajskými volbami a vtipné na tom je, jak často mají tendenci unikat vnitrostranické průzkumy do médií, když nejsou pro strany lichotivé. Někdo z ČSSD tuto informaci vynesl. Ten průzkum je pro ně pohroma,“ uzavřela Karolina Stonjeková – s tím, že by mohli přijít o všechny hejtmany, které teď mají.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jma
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČT? Ty zrůdy? Ringo Čech odpálil bombu. Trestají ho za Zemana. Padlo jedno jméno

17:57 ČT? Ty zrůdy? Ringo Čech odpálil bombu. Trestají ho za Zemana. Padlo jedno jméno

Moderátor Luboš Xaver Veselý si do svého pořadu pozval bubeníka, textaře, herce a spisovatele, také …