Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše

25.05.2020 20:13

Komentátorka Karolina Stonjeková varuje před vlnou „nových mladých komunistů“. Avšak nemyslí jimi členy KSČM, ale „zelené aktivisty“. Řekla to při komentování nedávné události, kdy aktivisté protestovali na čerpací stanici a žádali zrušení těžby ropy.

Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše
Foto: Repro XTV
Popisek: Komentátorka Karolína Stonjeková v Podtrženo sečteno

Aktivisté minulý týden obsadili čerpací stanici Shell a požadovali konec těžby ropy. „Shodou okolností, já jsem se na facebooku několik dní přela se známým o to, jací komunisti jsou nebezpečnější. On pořád vidí nebezpečí u těch starých komunistů sdružených pod KSČM a panem Filipem, ale podle mě tihle pětiprocentní komunisté už nám ničím nehrozí. Naopak jsou tu noví mladí komunisté, které ale nikdo za komunisty neoznačuje, a to jsou tito zelení aktivisté, kteří hlásají společné vlastnictví přírodních zdrojů,“ prohlásila Stonjeková v rozhovoru pro XTV.

Stonjekové se líbilo, že firma Shell, na jejíž benzínové stanici mladíci demonstrovali, se k tomu postavila s grácií. „Nechali je tam vesele demonstrovat, místo aby je sundávali dolů, a tím pádem aktivisté firmě neuškodili, ale ještě jim podpořili PR,“ dodala.

Stonjeková také reagovala na zprávu, že německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron chystají společný fond na podporu koronavirem zasažených států v Evropě. „V podstatě jde o to, aby se italský vlk nažral a německá koza zůstala celá. Státy jižní Evropy, které byly nejvíce zasaženy, ale i Francie, volají po tom, aby jim byla poskytnuta pomoc. To, že by německý daňový poplatník celou tuhle srandu platil, se nikomu nelíbilo, tak přišlo takovéhle řešení,“ říká – s tím, že tím se uchlácholí žadonící evropské země a zároveň se nenaštve německý občan, protože je to tak hezky evropsky zakamuflované.

Česká sociální demokracie si nechala nedávno udělat průzkum; podle něj by v krajských volbách prošla jen ve třech krajích nad nutnou hranici pěti procent. „Spousta tradičních věcí má poslední dobou tendenci vzít zasvé. Není vyloučeno, že ČSSD může být jednou z nich, i když koronavirová krize této straně a panu Hamáčkovi hodně pomohla. Utekli hrobníkovi z lopaty. Nicméně teď si nechali udělat průzkum před krajskými volbami a vtipné na tom je, jak často mají tendenci unikat vnitrostranické průzkumy do médií, když nejsou pro strany lichotivé. Někdo z ČSSD tuto informaci vynesl. Ten průzkum je pro ně pohroma,“ uzavřela Karolina Stonjeková – s tím, že by mohli přijít o všechny hejtmany, které teď mají.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Pravda

Dobrý den, Okamura mluví často mimo, věci překrucujeazkresluje, jakse mu hodí, ale ohledně jeho výroku na adresu Pekarové, nepřekroutila jste je Vy? On přece nemluvil o ženách či matkách obecně a je pravda, že když někdo nemá děti, spoustu věcí třeba neví,protože nemůže, ale to přeci není urážka, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Herci, půjdete do spacáku pod most. Fialu pořád podporujete? Zlé věci kolem vlády

8:24 Herci, půjdete do spacáku pod most. Fialu pořád podporujete? Zlé věci kolem vlády

Včera se na půdě Poslanecké sněmovny uskutečnil seminář Definice poplatníka, který se zabýval zvýšen…