Novinář z ČT a Českého rozhlasu si vyšlápl proti Zemanovi. Do veřejného prostoru vyslal tato slova

17.03.2018 9:50

Reportér ČT a moderátor z Českého rozhlasu Jan Moláček se na svém facebookovém profilu obul do prezidenta Miloše Zemana. Nelíbí se mu jeho vystupování.

Novinář z ČT a Českého rozhlasu si vyšlápl proti Zemanovi. Do veřejného prostoru vyslal tato slova
Foto: Repro ČT
Popisek: Miloš Zeman při inauguraci

„Každý normální politik po vyhraných volbách vysloví poraženému soupeři aspoň formálně uznání. Miloš Zeman nenašel pro Jiřího Drahoše jediné slůvko,“ sdělil úvodem Moláček. A pak pokračoval.

„Každý normální politik se po vyhraných volbách snaží oslovit i voliče svého protikandidáta. Obvykle řekne, že chce být ‚prezidentem všech‘, hájit i jejich zájmy, sjednotit národ nebo tak něco. Miloš Zeman jim vzkázal: ‚Shut up!‘,“ dodal dále novinář.

Následně se věnoval i inauguračnímu projevu hlavy státu. „Každý normální politik se v inauguračním projevu věnuje otázkám klíčovým pro jeho zemi. Pokud tato země čirou náhodou ve stejný rok slaví 100 let od svého vzniku, je nemyslitelné, aby to ignoroval,“ sdělil Moláček. Zeman však podle něj Českou republiku v inauguračním projevu ignoroval úplně. „Věnoval ho téměř výhradně sobě samému, agendě svých spojenců v parlamentu a svým osobním antipatiím,“ dodal Moláček.

„Každý normální politik, pokud proti němu lidé demonstrují, tak řekne, že je to jejich právo, které on respektuje, i když s nimi nesouhlasí, a že se nebrání diskuzi, nebo něco v tom smyslu. Miloš Zeman jim vzkázal, že jsou chudáčci,“ píše dále novinář.

„Každý normální politik aspoň předstírá, že mu jde o budoucnost jeho země. Miloš Zeman slaví, že budoucnost je na pět let jeho a jeho věrných. S tím vším se ale v Česku posouvá i vnímání toho, co je v politice normální. Bohužel, přesně opačným směrem, než bychom potřebovali,“ uzavřel.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Celý příspěvek Jana Moláčka: 

Každý normální politik po vyhraných volbách vysloví poraženému soupeři aspoň formálně uznání.

Miloš Zeman nenašel pro Jiřího Drahoše jediné slůvko.

Každý normální politik se po vyhraných volbách snaží oslovit i voliče svého protikandidáta. Obvykle řekne, že chce být "prezidentem všech", hájit i jejich zájmy, sjednotit národ nebo tak něco.

Miloš Zeman jim vzkázal: "Shut up!".

Každý normální politik se v inauguračním projevu věnuje otázkám klíčovým pro jeho zemi. Pokud tato země čirou náhodou ve stejný rok slaví 100 let od svého vzniku, je nemyslitelné, aby to ignoroval.

Miloš Zeman Českou republiku v inauguračním projevu ignoroval prakticky úplně. Věnoval ho téměř výhradně sobě samému, agendě svých spojenců v parlamentu a svým osobním antipatiím.

Každý normální politik, pokud proti němu lidé demonstrují, tak řekne, že je to jejich právo, které on respektuje, i když s nimi nesouhlasí, a že se nebrání diskuzi, nebo něco v tom smyslu.

Miloš Zeman jim vzkázal, že jsou chudáčci.

Každý normální politik aspoň předstírá, že mu jde o budoucnost jeho země.

Miloš Zeman slaví, že budoucnost je na pět let jeho a jeho věrných.

S tím vším se ale v Česku posouvá i vnímání toho, co je v politice normální. Bohužel, přesně opačným směrem, než bychom potřebovali.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Slonková na tři roky do basy? Žádná dezinformace, ale vážné tvrzení

11:17 Slonková na tři roky do basy? Žádná dezinformace, ale vážné tvrzení

Trestněprávní aspekty počínání redaktorského dua Sabina Slonková a Jiří Kubík byly doposud v českých…