Novinář z Respektu objevil, že Václav Klaus je těžce závislý

23.02.2013 13:25

Komentátor Jaroslav Spurný z Respektu hodnotí výroky a činy prezidenta Václava Klause z poslední doby. A končící prezident se podle něj chová jako alkoholik.

Novinář z Respektu objevil, že Václav Klaus je těžce závislý
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus pronesl poslední novoroční projev ve svém funkčním období
reklama

Spurného přítel před lety řekl, že Klaus skončí jako alkoholik. Novinář to odmítal – takhle sportovní člověk jako závislák skončit nemůže. „Klaus je závislý na pozornosti, obdivu či patolízalství úplně stejně jako těžký pijan na alkoholu a tato závislost jej vede stejnými cestami jako alkoholika,“ napsal Spurný.

Inteligentní alkoholik zprvu situaci zvládá skvěle, je zábavný a má úspěch. „Potom se mu ale touha po alkoholu začíná vymykat z rukou, protože chce být obdivován, vtipný, moudrý a něžný co nejčastěji. Jenže ono to přestává fungovat. Vtipy začínají být trapné, protože dokola opakované, stejně tak to dopadá s moudrostí a světaznalostí,“ popisuje novinář.

Alkoholik má za to, že jej z problémů dostane právě alkohol, pak ho ale sotva poslouchají alespoň barmani v hospodě. „Klaus je někde nad tím dnem – tedy se závislostí na pozornosti, obdivu a patolízalství. Totiž - koho okouzlí věta, že rušení anonymních akcií je pouhým gestem, které nic nevyřeší? Koho mile překvapí jeho vyjádření, že Václav Havel byl extrémní levičák a že tentýž člověk byl zároveň militantní jestřáb, který místo respektu k jiným zemím schvaloval jejich bombardování. Nikoho, kromě jeho partičky známých, kterým zaplatil panáka,“ tvrdí Spurný.

Podle něj si toho lidé mohli všimnout už dávno, hlavně v devadesátých letech, kdy na sebe Klaus strhával pozornost kontroverzními výroky. „Později už bylo jasné, že jeho repertoár není příliš široký. Neviditelná ruka trhu, žádné špinavé peníze, levičáci, baťůžkáři, modrá planeta a Kreml. Začalo to nudit. Dokonce i v nižších cenových kategoriích. Tak Václav Klaus vytáhl těžké zbraně – počínaje amnestií, pak Havla a teď ty anonymní akcie. A má obdiv štamgastů. A slávu z toho všeho zhruba stejnou jako maloměstský opilec,“ okomentoval Spurný.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

20:05 Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

Není snad v České republice profese, která by nebyla covidem-19 nějakým způsobem ovlivněna. Zasažení…