Novináři vyrazili do míst, kde zatýkali domobrance. Sousedka je zklamala

21.04.2021 17:49

Na sídlišti ve Slaném bylo živo. Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu zde zasahovali proti šéfovi spolku Českoslovenští vojáci v záloze za mír. Jde o paramilitární domobranecký spolek. Píše o tom server iROZHLAS.cz.

Novináři vyrazili do míst, kde zatýkali domobrance. Sousedka je zklamala
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní vůz, ilustrační foto

Detektivové z Národní centrály se zaměřili na lidi, jež podezřívali z podpory separatistů na východě Ukrajiny. Spolek Českoslovenští vojáci v záloze za mír byl zmiňován i ve zprávě o extremismu Ministerstva vnitra.  

Ivan Kratochvíl v daném domě bydlí asi 25 let. Alespoň to uvedla jedna ze sousedek, která bydlí o patro výš. „Že by se tady ale scházeli vojáci nebo rusky mluvící lidé, to jsem si nikdy nevšimla,“ uvedla sousedka. 

Policie zasáhla i přesto, že spolek podle všeho nevyvíjel fakticky žádnou činnost  tedy kromě prohlášení na Facebooku, kde se označují za táty odhodlané chránit své rodiny. Skupinu, která má přes 1 600 členů, spravuje Martin Vengel, za ním však policie nebyla. 

Jeden z členů však byl dokonce účasten bojů na straně separatistů na Donbase, spolek pak sháněl peníze, aby mohli vycestovat i další zájemci. 

Detektivové celkem zadrželi pět lidí, kteří jsou podezřelí ze spáchání trestného činu teroristického útoku, trestného činu financování terorismu a trestného činu podpory a propagace terorismu. A to právě kvůli bojům na východě Ukrajiny.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Pravda

Dobrý den, Okamura mluví často mimo, věci překrucujeazkresluje, jakse mu hodí, ale ohledně jeho výroku na adresu Pekarové, nepřekroutila jste je Vy? On přece nemluvil o ženách či matkách obecně a je pravda, že když někdo nemá děti, spoustu věcí třeba neví,protože nemůže, ale to přeci není urážka, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Podpora vlády visí na vlásku, varoval politolog. V zimě může být husto...

18:38 Podpora vlády visí na vlásku, varoval politolog. V zimě může být husto...

Výsledky nedávno uskutečněných komunálních a senátních voleb podle politologa Tomáše Lebedy nemůže ž…