Novináři zkoušeli ministry z cizích jazyků. Většina obstála, jen Metnar si prý udělal ostudu

25.08.2018 8:14

Ministři vlády Andreje Babiše prošli testem. Těm, kteří ve svém životopise tvrdí, že vládnou angličtinou, zazvonil telefon a anglicky se jim představil údajný švédský novinář, který chtěl znát názory českých politiků na integraci EU. A dopadlo to všelijak. Někteří členové vlády spustili brilantní angličtinou, ale ministr obrany za hnutí ANO si ušil z ostudy kabát.

Novináři zkoušeli ministry z cizích jazyků. Většina obstála, jen Metnar si prý udělal ostudu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr obrany Lubomír Metnar

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) se smál svému předchůdci Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD), že příliš nevládne angličtinou a se svými zahraničními partnery tak není schopen téměř nic dojednat. Pravda je, že Sobotkova anglická výslovnost byla pro český internet dlouho vrchovatě naplněnou studnicí zábavy.

Lidové noviny si proto otestovaly ministry vlády, zda jsou na tom s angličtinou tak dobře, jako jejich šéf. A dopadlo to všelijak.

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) byl prý takřka k nezastavení, ministr vnitra a zahraničí už rozhovory zahraničním novinářům dával, takže by prošel na výbornou, premiér Andrej Babiš mluví několika světovými jazyky. Tito pánové by tedy neměli problém. Totéž lze říci o ministru dopravy za ANO Danu Ťokovi či o ministryni průmyslu Martě Novákové. Dobře se domluví také šéfka státní kasy Alena Schillerová.

Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch prý trochu tápal a chvílemi hledal slovíčka. Totéž platilo o ministrovi kultury Antonínu Staňkovi z ČSSD.

Ministr obrany za hnutí ANO Lubomír Metnar si udělal ostudu. „Specifický je i případ ministra obrany Lubomíra Metnara, u nějž nebylo zřejmé, zda na několik způsobů položené otázce porozuměl. Většinu času se ve sluchátku ozývalo jen ticho, odpovědi byly jednoslovné," napsal deník.

Exministr zahraničí za KDU-ČSL a dnešní poradce premiéra Babiše Cyril Svoboda k tomu doplnil, že znalost angličtiny už dnes není něčím navíc. Pokud jste ministr, je to prý absolutní nutnost, protože řada důležitých věcí se dá dojednat jen mezi čtyřma očima, kde se nemůžete spolehnout na tlumočníky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

20:01 Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

Jednou je nebezpečný Tunis, podruhé Řecko. Lumpárna od Ministerstva zdravotnictví, rozčiluje se pro …