Novinářka Procházková: Politici by měli ignorovat i ruskou olympiádu

08.05.2012 16:44

Pokud evropští politici budou bojkotovat fotbalové Mistrovství Evropy na Ukrajině, neměli by dělat politiku dvojího metru. Ukrajina a Rusko jsou si v nedodržování lidských práv prý rovny. Politici by tedy neměli jezdit ani na ruskou zimní olympiádu. Na portálu Lidovky.cz to v článku na svém blogu píše novinářka Petra Procházková, která je expertem na Rusko a Ukrajinu.

Novinářka Procházková: Politici by měli ignorovat i ruskou olympiádu
Foto: worldwide.com
Popisek: Bývalá ukrajinská premiérka Julia Tymošenková
reklama

Zimní olympijské hry v ruské Soči by podle Procházkové neměla navštívit ani německá premiérka Angela Merkelová. Ignorovat by ji měli i ostatní evropští politici. "Není to tam pro evropského státníka nebezpečné. Je to jen nevýslovně trapné. Tymošenková hladoví 19 dnů. Nemůže se začít léčit. Julii Volodymirovně Tymošenkové totiž hrozí nejen spousta let kriminálu, ale i to, že zmizí v propadlišti dějin jako nespravedlivě vězněná podvodnice. Dostala sedm let za to, že uzavřela v roce 2009 s ruským premiérem dohody o dodávkách pro Ukrajinu prý příliš drahého plynu," píše novinářka.

Na Ukrajině Tymošenková, v Rusku Chodorkovsky

Procházková připomíná, že svého vězně svědomí má i šéf Ruska Vladimír Putin. V trestanecké kolonii je zavřen slavný vězeň Michail Chodorkovsky za údajné ekonomické zločiny.  Putin a ukrajinský prezident Janukovyč pokračují podle Procházkové v krytí svých kumpánů, kteří prý mají na svědomí mnohem horší věci než Chodorkovsky. "Vykupují se absolutní poslušností a loajalitou carovi. K tomu oba prezidenti zaštítěni svou funkcí mohou porušovat zákon, šlapat po lidských právech, dopouštět se přinejmenším politické korupce či podřídit si soudní moc, což dokonce odporuje zákonu nejzákladnějšímu – ústavě," konstatuje Procházková. "Při pohledu na nemocnou Tymošenkovou a léta vězněného otráveného Chodorkovského by se měli zamyslet nad rčením „všeho do času“ nejen ruští a ukrajinští politici," dodává. 
 
Oba skandální případy podle ní pak spojuje "zaprodané soudnictví, vyděšení soudci, politiky řízení prokurátoři". Ukrajina a Rusko jsou si v nedodržování lidských práv rovny. Politici by tedy neměli jezdit ani na ruskou zimní olympiádu, opakuje Procházková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: bob
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„A co koncesionářské poplatky? Na ty jste zapomněl?!“ Šéf ČT navrhl nový poplatek. A veřejnost se bouří

20:48 „A co koncesionářské poplatky? Na ty jste zapomněl?!“ Šéf ČT navrhl nový poplatek. A veřejnost se bouří

Česká televize uvažuje o zpoplatnění části svého online videoarchivu iVysílání. Na zasedání Rady ČT …