Novinářka překvapila v rozhlase stran sestřeleného letadla. Až vyjde najevo pravda, uslyšíme prý toto jméno

12.09.2014 18:31

Za sestřelením malajsijského dopravního letadla nad východní Ukrajinou mohl stát jeden z tamních oligarchů. V pátečním vydání pořadu 20 minut Radiožurnálu to uvedla šéfredaktorka ruskojazyčného týdeníku Pražský telegraf Natallia Sudlianková. Podle ní v době, kdy o sestřelení letadla vyjde najevo celá pravda, „zazní jméno Kolomojského.“

Novinářka překvapila v rozhlase stran sestřeleného letadla. Až vyjde najevo pravda, uslyšíme prý toto jméno
Foto: Archiv NS
Popisek: Natallia Sudliankova

„To je člověk, který má největší zájem na pádu prezidenta Porošenka,“ naznačila Sudlianková možnou oligarchovu motivaci s tím, že Kolomojský kontroluje celou Dněpropetrovskou oblast. Poukázala na to, že zmíněný let řídil dispečer právě z Dněpropetrovska. „Dispečer může odklonit letadlo, což tento dispečer udělal,“ poznamenala novinářka, podle které dispečer odklonil malajsijské letadlo jižním směrem. „Dovedu si představit, že by to bylo na přání oligarchy Kolomojského,“ podotkla a dodala, že v tomto smyslu vyznívají analýzy v ukrajinském tisku. Poukázala také na to, že dosud ukrajinská strana nezveřejnila komunikaci mezi zmíněným dispečerem a pilotem.

Ohledně možného dopadu západních sankcí mimo jiné Sudlianková uvedla, že v Rusku překvapivě zdražily ryby, přestože samo Rusko je s to zajistit na svém trhu ryb dostatek. Podle šéfredaktorky jde spíš o tah obchodníků. Ti, když dojdou k názoru, že by mohli něco zdražit, tak to zdraží.

Dopad sankcí na Rusko? Posílí svůj potravinářský průmysl

V reakci na západní sankce Moskva zřejmě posílí některá svá odvětví, která musela po vstupu do Světové obchodní organizace omezit, zmínila především potravinářský průmysl. Sankce jsou také impulsem k většímu rozvoji agrárního sektoru.

V případě, že ukrajinský parlament přijme dohodu o přidružení k EU, Rusko zřejmě omezí přístup Ukrajiny na svůj trh, takže na Ukrajinu bude mít podpis této dohody negativní dopad.

Divadlo s amforou mohl Putin zahrát líp

Novinářka se posluchačům svěřila i se svým názorem na současného ruského prezidenta. „Na Putinovi mi vadí rouška tajemství. Dlouho nevíme, zda má manželku, a najednou se dozvíme, že se rozvádí,“ uvedla. Zmínila také již značně medializovanou příhodu, kdy Putin jakoby náhodou našel na mořském dně starobylou amforu, a později se zjistilo, že tam byla nastrčena. Podle Sudliankové je jasné, že v tomto případě šlo o divadlo. „Ale přinejmenším by to divadlo mohl zahrát líp,“ dodala na adresu prezidenta Ruské federace Vladimira Putina.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala na Primě opakoval poznámky o Babišově kšiltovce. Až se nakonec Maláčová neudržela

13:52 Fiala na Primě opakoval poznámky o Babišově kšiltovce. Až se nakonec Maláčová neudržela

Za posledních pět týdnů ve vládě končí už čtvrtý ministr. Po sérii protestů části umělecké obce rezi…