Noviny: Část zaměstnanců KSČM přešla na švarcsystém

18.10.2013 7:11

I když jsou komunisté jedinou politickou stranou, která není zadlužena, i oni musí šetřit. Kvůli razantnímu poklesu počtu členů se jí snížily příjmy z členských příspěvků. Straně ekonomicky nepomohlo ani zaplacení čtyřicetimilionové pokuty za odstoupení od prodeje sídla v centru Prahy. A tak zhruba polovina bývalých zaměstnanců KSČM začala pracovat na dohody o provedení práce, tedy na tzv. švarcsystém. Uvádějí to dnešní Hospodářské noviny.

Noviny: Část zaměstnanců KSČM přešla na švarcsystém
Foto: KSČM
Popisek: Miloslava Vostrá

„V roce 2011 došlo v důsledku zefektivnění řízení strany ke změně organizačního a pracovního řádu,“ cituje list místopředsedkyni KSČM Miloslavu Vostrou. Komunistická strana měla ještě před dvěma lety 260 zaměstnanců, nyní jen polovinu. 137 bývalých zaměstnanců vykonává činnost pro stranu na základě dohody o provedení práce. List to uvádí s odvoláním na výroční zprávu o hospodaření.

Hospodářské noviny upozorňují, že na kandidátkách je vidět, že KSČM zůstala stranou politiků a aparátčíků. „I když jsou na volebních lístcích i desítky dělníků, zbyly na ně většinou až zadní příčky,“ píše list.

Průměrný věk člena KSČM je 70 let, na konci loňského roku měla 53 tisíc členů. Úbytek členské základny za posledních pět let činí 25 tisíc. Na druhou stranu do komunistické strany vstupují noví členové, loni jich bylo 838.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Strana hulvátů a dobytků, rétorika jak od K. H. Franka. Tady nejde jen o jednoho čičmundu z Jesenice, varuje Petr Žantovský. Další důkaz mu poskytlo Šafrovo forum

7:36 Strana hulvátů a dobytků, rétorika jak od K. H. Franka. Tady nejde jen o jednoho čičmundu z Jesenice, varuje Petr Žantovský. Další důkaz mu poskytlo Šafrovo forum

TÝDEN V MÉDIÍCH Komunisté častovali své odpůrce mnoha ošklivými výrazy, ale o podřezávání sviní se n…