Noviny: Ruská vláda podporuje příliv turistů na Krym

06.08.2014 8:23 | Zprávy
autor: vam

Ruská vláda už jako odvetu za evropské sankce připravuje uzavření nebe nad Sibiří pro evropské aerolinky. Takový krok by ale pro Aeroflot znamenal stamilionové roční ztráty na poplatcích, které by jinak utržil od konkurenčních leteckých společností. Podle středečních Lidových novin se proto včera sešel ruský premiér Dmitrij Medveděv s ministrem dopravy Maximem Sokolovem a náměstkem ředitele Aeroflotu Vadimem Zingmanem. Společně prý vymýšleli odvetu za evropské sankce, která by pro Rusko nebyla tak bolestná.

Noviny: Ruská vláda podporuje příliv turistů na Krym
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ruská vlajka

Dceřiná společnost Aeroflotu Dobroljot už od 4. srpna nemůže létat na Krym, neboť v rámci sankcí jí byl zrušen leasing na letoun Boeing 737-800. Jenže nejméně 60 tisíc pasažérů si už letenku na Krym koupilo. Ti všichni ale budou na Ruskem okupovaný poloostrov přepraveni jiným dopravcem. A to na rozkaz premiéra, i když to pro letecké společnosti bude krajně ztrátové.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Michal Zuna byl položen dotaz

Jednání o vydání Babiše a Okamury

Tvrdíte, jak jednání mandátového a imunitního výboru proběhlo věcně a konstruktivně. Můžete to rozvést? Mě by ta debata, kdy je už dopředu znám výsledek zajímala. A lze něco nazvat vůbec jednáním, natož konstruktivním, když víme, že k vydání nedojde? O čem se tak vlastně jednalo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Konec. Vláda má důvěru. Opozice zase vztek na Babiše

20:50 Konec. Vláda má důvěru. Opozice zase vztek na Babiše

Vláda Andreje Babiše má nadále důvěru Sněmovny. Pro návrh na nedůvěru se vyslovilo 84 poslanců opozi…