Noviny: Vydávání církevního majetku jde jen pomalu

02.06.2014 9:54 | Zprávy

I když poslední možné termíny pro vydávání majetku vyprší začátkem července, stát zatím vydal církvím jen zlomek jimi požadovaného majetku. Informuje o tom pondělní MF Dnes s tím, že zatímco církve si stěžují, že není dodržována zákonná půlroční lhůta, úředníci poukazují na to, že jde o složitý a nevratný proces.

Noviny: Vydávání církevního majetku jde jen pomalu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do kostela, ilustrační foto.

Na celou záležitost mají vliv ale i další okolnosti. Mluvčí Národní galerie (NG) Eva Kolerusová upozorňuje, že NG nechce činit ve věci církevních restitucí žádné nevratné kroky i proto, že nyní nemá ředitele. Pověřený ředitel NG Vít Vlnas k tomu upřesnil, že vydá jen taková umělecká díla, na něž je nárok žadatelů nesporný.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Řidičák

Zajímalo by mě, jak je to s vaším avizovaným odevzdáním řidičáku? Nebo jste to jen tak plácnul, abyste se zviditelnil, což by bylo stejně hloupé, jako ta vaše rychlá jízda a je fakt, že vy politici rádi něco slibujete a pak couváte

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Za tohle bude doživotí.“ Co SPD vyvěsila, překoná černocha s nožem

11:12 „Za tohle bude doživotí.“ Co SPD vyvěsila, překoná černocha s nožem

SPD přichází s novou, provokativní kampaní. Týká se také migrace, stejně jako pověstný „černoch s no…