Noviny: Žalobce zrušil stíhání za házení vajec na Zemana

03.11.2015 6:16 | Zprávy
autor: vam, čtk

Státní zástupce jako nezákonné zrušil trestní stíhání za loňské házení vajec na prezidenta Miloše Zemana na pražském Albertově. Obvinění z trestného činu výtržnictví čelili od konce srpna dva lidé. Žalobce věc vrátil policii k doplnění. Napsala to dnes Mladá fronta Dnes (MfD).

Noviny: Žalobce zrušil stíhání za házení vajec na Zemana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hozené vejce

"Trestní stíhání obou pachatelů bylo zrušeno. Žalobce chce, aby policie doplnila nějaké materiály a řádně zdůvodnila své usnesení. Policie samozřejmě může i změnit názor na trestní stíhání," uvedl šéf Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 2 Tomáš Bláha. Podle deníku nyní policie může buď obvinění opravit, nebo případ odložit.

Při odhalení pamětní desky k 25. výročí pádu komunistického režimu vypískaly loni 17. listopadu Zemana na Albertově stovky lidí. Na transparentech mu lidé vytýkali náklonnost k Rusku, vztah k alkoholu či vulgární výroky v rozhlase. Ze shromážděného davu létaly předměty, včetně vajíček, a zaznívaly výzvy k odstoupení prezidenta. Osobní strážci bránili hlavu státu rozevřenými deštníky. Zeman nazval vrhače předmětů zbabělci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Bartoš: Vláda připravila samoživitele a seniory o podporu v bydlení

Jak jako? Víte, mě to přijde, že se téma bydlení jako problém jen omílá, ale v podstatě se pro lidi nic nemění a je dostupné čím dál míň – kapacitně i finančně, pro většinu lidí nejen pro samoživitele nebo seniory.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lidovec premiérem? Hodně snů, nikdy se to nepovedlo

10:10 Lidovec premiérem? Hodně snů, nikdy se to nepovedlo

Máme cíl řídit stát, vyhlásil na sjezdu lidovců nový předseda Jan Grolich. Mnoho diskusních příspěvk…