Noviny píší, že neprůstřelné vesty armádě dodá Česká zbrojovka za 68 milionů

07.01.2015 6:40 | Zprávy
autor: dkr, čtk

Skoro 2300 neprůstřelných vest pro českou armádu dodá uherskobrodská Česká zbrojovka. Vyhrála v tendru. Vojáci mají vesty dostat nejpozději do konce letošního listopadu. Místo plánovaných 171 milionů korun za ně ministerstvo obrany zaplatí jen 68 milionů Kč. Napsaly to dnes Lidové noviny.

Noviny píší, že neprůstřelné vesty armádě dodá Česká zbrojovka za 68 milionů
Foto: Archiv
Popisek: Aktivní zálohy AČR

Ministerstvo obrany otevřené výběrové řízení na neprůstřelné vesty vyhodnotilo na přelomu roku. "Celkově jsme dostali šest nabídek, dva uchazeči byli vyloučeni. Komise jako vítěznou vybrala nabídku České zbrojovky za 68 milionů," řekl deníku mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek. Podpis zakázky se očekává do konce ledna, po vojskových zkouškách by měly vesty dorazit do skladů ve dvou vlnách.

Zakázka se podle deníku ještě může zadrhnout na dvou námitkách subdodavatele České zbrojovky, společnosti ALP army, k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Firmě vadí některé technické požadavky. Antimonopolní úřad nezakázal uzavření smlouvy, oba protesty ale řeší.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Grónsko

Postavíte se veřejně za Grónsko? Půjdete proti vládě, která to udělat nechce? Otázkou je, zda by to teda na nás vrhalo dobrý stín, když bude něco jiného činit vláda a něco jiného prezident. Jestli nás pak v zahraničí bude brát vůbec někdo vážně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Co s Českou televizí? Hoffman má pro Klempíře návrh

18:55 Co s Českou televizí? Hoffman má pro Klempíře návrh

POHLED IVANA HOFFMANA Ve veřejnosti sílí pocit, že není třeba bránit novináře před politiky, ale nao…