Nový předseda lidovců Výborný: KDU-ČSL nedělá revoluci, navážeme na práci Bělobrádka

30. 3. 2019 16:40

KDU-ČSL zvolením nového předsednictva nedělá revoluci, naopak naváže na práci bývalého předsedy Pavla Bělobrádka a bývalého prvního místopředsedy Mariana Jurečky. Novinářům to dnes na sjezdu strany v Brně řekl nový předseda lidovců Marek Výborný. Neuvažuje také o tom, že by stranu s někým spojil. Chce ji mít jako samostatnou a suverénní.

Nový předseda lidovců Výborný: KDU-ČSL nedělá revoluci, navážeme na práci Bělobrádka
Foto: http://www.kdu.cz
Popisek: Marek Výborný (KDU-ČSL)
reklama

Výborný před novináře předstoupil i s nově zvolenou první místopředsedkyní Šárkou Jelínkovou a se zvolenými místopředsedy Janem Bartoškem, Bohuslavem Niemiecem, Štěpánem Matekem a Petrem Hladíkem. Z bývalého předsednictva tak zůstal jen Bartošek. „Neděláme revoluci. Navazujeme na práci, kterou začali Pavel s Marianem. Oni neodcházejí do politického důchodu, budou poslanci a aktivní členové poslaneckého klubu. Budu s nimi řadu věcí nadále diskutovat,“ řekl Výborný.

V novém předsednictvu je podle něj zastoupení ze Senátu, Sněmovny i komunální politiky. Výborný i Bartošek jsou poslanci, Jelínková je senátorkou a Hladík, Niemiec a Matek jsou náměstky primátorů v Brně, Jablonci a Havířově. „Je to důkaz toho, že je KDU-ČSL silná na komunální úrovni,“ poznamenal Výborný.

Anketa

Pokud bude Babiš obžalován v kauze Čapí hnízdo, měl by odstoupit?

17%
83%
hlasovalo: 15275 lidí
Zdůraznil také to, co už řekl v pátek v projevu. „Vůbec neuvažujeme o tom, že bychom se s někým spojovali. Dokud budu předsedou, bude KDU-ČSL samostatná, suverénní, silná a věřím, že i úspěšná strana,“ řekl Výborný. Dodal, že KDU-ČSL může být integrující silou pro všechny konzervativně smýšlející politiky.

Spolupráci se stranami ale Výborný nevylučuje. O bližší spolupráci v pátek na sjezdu KDU-ČSL mluvili například předseda ODS Petr Fiala, předseda TOP 09 Jiří Pospíšil nebo místopředseda STAN Vít Rakušan.

Jelínková mezi programovými prioritami lidovců, o kterých se už nové předsednictvo bavilo, zmínila podporu rodin s dětmi, výchovu a vzdělávání, řešení situace lidí, kteří jsou v exekuci, ale také životní prostředí. „Nejsme jen stranou se stoletou historií, ale i stranou budoucnosti. Je důležité, jakou budoucnost a jaké životní prostředí necháme našim dětem,“ řekla Jelínková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Demonstrace proti Křečkovi: Do studia ČT dorazil Zahradil a začalo to: Minář hodil zpátečku, když najednou začal říkat...

10:55 Demonstrace proti Křečkovi: Do studia ČT dorazil Zahradil a začalo to: Minář hodil zpátečku, když najednou začal říkat...

Podle spolku Milion chvilek nedávné zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem přispělo k cílenému rozvra…