Nový projekt Pavla Sehnala Aliance pro budoucnost chce do Sněmovny

23.03.2021 12:11

Na dnešní tiskové konferenci, které se zúčastnil Pavel Sehnal (APB), Pavel Šrámek (ADS) a Michaela Rojtová (SKP-ŘN), byla představena nová Aliance pro budoucnost. Ta sdružuje politiky bývalé Občanské demokratické aliance (ODA), Agrární demokratické strany (ADS), Strany konzervativní pravice – Řád národa (SKP-ŘN) a Demokratické strany zelených – ZA PRÁVA ZVÍŘAT (DSZ-ZA PRÁVA ZVÍŘAT). Cílem před blížícími se volbami je více než pět procent hlasů a osm míst v Poslanecké sněmovně.

Nový projekt Pavla Sehnala Aliance pro budoucnost chce do Sněmovny
Foto: APB
Popisek: Pavel Sehnal, předseda Aliance pro budoucnost
reklama
„Letošní parlamentní volby budou ve znamení boje politických koalic a uskupení. Proto jsme se my, politici menších stran, rozhodli jít do voleb společně. Spojuje nás celá řada důvodů. Společně chceme pomoci vrátit prosperitu České republice, chceme stát na straně českých firem, živnostníků, soukromníků a podnikatelů, a to důraznou preferencí jejich potřeb. Chceme podpořit rozvoj agrárního sektoru tak, aby získal právoplatné místo v evropské ekonomice. Chceme vrátit České republice víru v to, že nikoli stát, ale jednotlivec a rodina jsou základem společnosti. V neposlední řadě chceme svojí angažovaností pomáhat zlepšení životního prostředí, přírody a zejména se zasadit o práva zvířat,“ vyjádřil se předseda bývalé ODA Pavel Sehnal, která se pro potřeby tohoto projektu na svém únorovém sněmu přejmenovala na Alianci pro budoucnost.
 
 
Předseda Agrární demokratické strany Pavel Šrámek byl v letech 2013-2017 poslancem za hnutí ANO a po zkušenostech váhal, jestli se opět pokoušet dostat do Sněmovny. „Rozhodl jsem se říci ano hlavně proto, že tvrdím, že největším nebezpečím české demokracie je politicky pasivní většina, která tím, že se nezúčastňuje voleb, nechce být politicky angažovaná pod rčením, že politika je svinstvo, pak právě umožňuje vládu naprosté menšiny,“ uvedl Šrámek na tiskové konferenci.
 

Anketa

Je dobře, že mají být na covid testováni všichni zaměstnanci i OSVČ?

39%
61%
hlasovalo: 8109 lidí
Cílovou skupinou Aliance jsou aktivní pravicově smýšlející lidé, kteří vyžadují odpovědnou hospodářskou politiku a vyrovnaný rozpočet bez rozhazování. “Po letech podnikání všichni zúčastnění v projektu víme, jak drastický dopad na podnikání nás všech může mít zhoršený rating České republiky. Tomu musíme zabránit,” uvedl předseda SKP-ŘN Josef Zickler.
 
“Pětiprocentní hranice vstupu do poslanecké sněmovny je pro malé strany velmi diskriminující a my cítíme velkou odpovědnost a potřebu, aby hlasy našich dlouholetých voličů byly konečně vyslyšeny i na parlamentní půdě. Proto jsme se rozhodli spojit své síly na kandidátce Aliance pro budoucnost,” shodují se další dva představitelé Aliance Jiří Anderle za DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT a Pavel Šrámek z ADS.
 
Uskupení zároveň představí svůj plán postupné rekonstrukce státu a jejich parlamentní práce do roku 2030, tedy na dvě volební období. Prim by v tomto programu měla hrát hlavně udržitelnost národního hospodářství, inovace a politika orientovaná na střední třídu, podnikatele a živnostníky s menším vlivem státní správy. “Parlamentní strany si nevybíravě pohrávají s přízní svých voličů a populistické kroky poslední doby nás vedou k přesvědčení, že tvrdě pracující střední podnikatelé nemají v této zemi zastání. Proto jsme se rozhodli tuto alternativu nabídnout a stát se rozumnou sílou na pravé straně politického spektra,” uvedl místopředseda Aliance Zdeněk Somr, bývalý prezident Hospodářské komory ČR.
 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

16:04 Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

„Myslím, že kauza Kroupa překryla kauzu Vrbětice a udělala z ní kameňák. A to ještě fandím všem Kame…