O kauze Vlkové zatím ČSSD nerozhodla, čeká na písemný rozsudek

12.11.2012 20:38

Středočeská ČSSD rozhodne o dalším osudu nepravomocně odsouzené krajské zastupitelky Miloslavy Vlkové, až obdrží písemný rozsudek. Politička sama uvažuje o pozastavení svého členství ve straně, mandát zastupitelky si však chce ponechat. Řekla to novinářům po dnešním jednání krajského výkonného výboru ČSSD, který se její kauzou zabýval.

O kauze Vlkové zatím ČSSD nerozhodla, čeká na písemný rozsudek
Foto: Redakce
Popisek: Ing. Miloš Petera, ČSSD, hejtman, předseda středočeské ČSSD

"Bude mi pozastaveno členství v případě rozhodnutí vyšších orgánů strany. Pochopitelně to budu muset respektovat, ale velmi zvažuji, že tento akt provedu sama. Mandát si ponechám," prohlásila Vlková, které soud minulý týden uložil sedmiměsíční trest s podmíněným odkladem na rok. Žalobce jí dává za vinu, že v době, kdy byla starostkou Štěchovic, vydírala svou podřízenou. Ona vinu odmítá. Politické grémium ČSSD ji v pátek vyzvalo, aby se zastupitelského mandátu vzdala. Vlková by tak prý učinila jen tehdy, pokud by stejný krok udělali i další politici ČSSD s podobným problémem.

Předseda středočeské ČSSD Miloš Petera dnes uvedl, že krajský výbor potřebuje k případu více informací. "V této chvíli si mandát ponechá. A co se týká členství ve straně, na to pamatují stanovy," podotkl Petera s tím, že pozastavit členství jí může okresní nebo krajský výkonný výbor či politické předsednictvo.

To, že Vlková usedne v novém středočeském zastupitelstvu, podle Petery není ideální situace. "Místo zastupitele jí odebrat nemůžeme, je to na jejím uvážení," namítl. Podotkl, že ani pravomocně odsouzený zastupitel, který je v podmínce, nemusí odstoupit. "Samozřejmě z politického hlediska se na to můžeme dívat různě," dodal. Pokud bude písemné vyhotovení rozsudku k dispozici, tak se jím středočeská ČSSD bude zabývat příští pondělí, tedy ještě před ustavujícím jednáním krajského zastupitelstva.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Třesk v Jablonci. Piráti po Praze 5 přišli o další radnici. Důvod překvapí

22:35 Třesk v Jablonci. Piráti po Praze 5 přišli o další radnici. Důvod překvapí

Nového primátora i koalici hlásí severočeský Jablonec nad Nisou. Je jím Jiří Čeřovský. Tak úplně nov…