O mandátový a imunitní výbor nebyl zájem, hnutí ANO zbyl, tvrdí Vondráček

07.11.2017 12:58 | Zprávy
autor: mp

O mandátový a imunitní výbor, který by podle Pirátů měla obsadit opozice, si během prvních dvou kol vyjednávání o vedení Sněmovny žádná strana neřekla. Novinářům to dnes řekl Radek Vondráček, kterého ANO nominovalo do čela dolní komory. ANO je podle Vondráčka otevřeno diskusi, ale některá ze zbývajících osmi stran si o výbor musí říct. Zprávu přinesla ČTK

O mandátový a imunitní výbor nebyl zájem, hnutí ANO zbyl, tvrdí Vondráček
Foto: anobudelip.cz
Popisek: Radek Vondráček (ANO)

Piráti v pondělí vyzvali strany vyjma ANO ke společnému jednání, které by se obsazení výboru mělo týkat. Jednání se nezúčastní komunisté, podle jejich předsedy Vojtěcha Filipa mělo být pozváno i ANO.

„To není kulatý stůl, ale vytváření bloku, o kterém se neví, kam bude směřovat,“ uvedl Filip na tiskové konferenci. Zopakoval, že KSČM respektuje výsledky voleb a do čela Sněmovny podpoří Vondráčka. Předseda sněmovního klubu Pavel Kováčik doplnil, že KSČM je připravena na bilaterální jednání.

„Je to bouře ve sklenici vody a šum, on si o ten mandátový a imunitní výbor nikdo neřekl, takže primárně nám zbyl,“ uvedl Vondráček. Zdůraznil, že není pravda, že tento výbor měla vždy opozice, v 90. letech patřil vládní koalici. Hnutí ANO je ale podle Vondráčka otevřeno diskusi a důležitá bude i osobnost, která bude navržena.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…