O údajných černých duších ODS z Černolic jednal regionální smírčí výbor

16.08.2012 13:57

Až před Smírčí výbor středočeského Regionálního sdružení ODS se v úterý 14. srpna dostal spor Místního sdružení Černolice s Oblastní radou Praha-západ.

O údajných černých duších ODS z Černolic jednal regionální smírčí výbor
Foto: red
Popisek: Logo ODS
reklama

„Jednání jsme vyvolali kvůli červnovému návrhu oblastní rady na vyloučení našeho předsedy Antonína Zdeborského z ODS a odebrání licence místnímu sdružení kvůli údajnému nabírání takzvaných černých duší,“ uvedla pro ParlamentníListy.cz místopředsedkyně Místního sdružení ODS Černolice Helena Kalivodová.

Noví členové strany registrovaní v Černolicích se už dříve ohradili proti nařčení, že byli „účelově nakoupeni“ v rámci „mocenského boje“ ve středočeském regionálním sdružení. Jejich prohlášení naše redakce již vydala.

MS Černolice přijalo v krátké době 34 nových členů. Jak ale znovu zaznělo při jednání smírčího výboru, noví členové ODS se zaregistrovali v Černolicích poté, co oblastní rada bez uvedení důvodu a opakovaně neschválila licence pro tři nová místní sdružení, přestože proběhly jejich ustavující sněmy, a to i za účasti předsedy oblasti.

Smírčí výbor byl seznámen s podezřením, že oblastní rada v několika případech porušila stanovy ODS. „Stalo se to zejména tím, že žádosti o licence pro nová místní sdružení nepředala k projednání Výkonné radě ODS,“ vysvětlila Kalivodová.

Bagatelizovat situaci se ve svém emotivním vystoupení pokoušel Václav Kášek, člen smírčího výboru a zároveň kandidát ODS za Prahu-západ do Zastupitelstva Středočeského kraje. Stanovy označil za „okrajovou záležitost“ a vyslovil názor, že snaha černolických o očištění jejich jména je namířena proti předsedovi strany, premiéru Petru Nečasovi a předsedovi středočeského regionu, ministru zemědělství Petru Bendlovi.

Jeho tvrzení zástupci MS Černolice rozhodně a jednoznačně odmítli. „Oblast Praha-západ je už delší dobu rozdělena na dva tábory a nabízí se otázka o podjatosti členů, kteří jsou do Smírčího výboru zvoleni právě za ni,“ shrnula Helena Kalivodová.

Smírčí výbor ke konečnému verdiktu zatím nedospěl, jeho jednání bylo přerušeno.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FOTO Neshlukujte se a omezte kontakty? Takto si to Babiš s Hamáčkem nepředstavovali. Tento víkend, nejen v Praze...

12:33 FOTO Neshlukujte se a omezte kontakty? Takto si to Babiš s Hamáčkem nepředstavovali. Tento víkend, nejen v Praze...

Poté, co vláda v Česku zavedla nouzový stav, vyrážejí Češi více do přírody, i tam však platí nařízen…