ODS nebude podporovat trestání živnostníků, prohlásil Kuba

13.12.2013 12:19 | Zprávy
autor: vfe

ODS tvrdí, že návrh na zavedení minimální daně trestá živnostníky za neschopnost státu vybírat daně a odhalovat daňové úniky. Myslí si to zejména šéf občanských demokratů Martin Kuba.

ODS nebude podporovat trestání živnostníků, prohlásil Kuba
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Kuba

Prohlášení stínového ministra financí ČSSD Jana Mládka, který živnostníky označil za parazity, bylo tedy autentickým vyjádřením postoje sociální demokracie k živnostníkům.

Podle Kuby proto ODS nehodlá podpořit návrhy, které a priori trestají živnostníky. „Pokud u určitých skupin podnikatelů existuje podezření na daňové úniky, je povinností finanční správy toto jednání odhalit a daň doměřit. Navrhované plošné stanovení minimální daně pro všechny na tuto kontrolní roli státu zcela rezignuje,“ tvrdí Kuba na webu ODS.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Ondřej Lochman, PhD. byl položen dotaz

Jak byste problém s drahou naftou a benzínem řešil vy?

Nebo byste ji právě neřešili, abyste lidi přiměli si pořizovat elektroauta? Uvědomujete si, že na to většina lidí nemá, ani že na to není ČR připravena? Jak třeba chcete řešit nabíjení na velkých sídlištích nebo vůbec místech, kde je problém vůbec zaparkovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Než Kupka vybalí spacák: Poplatky, umělci a návrh, ke kterému se teď ODS nehlásí

9:56 Než Kupka vybalí spacák: Poplatky, umělci a návrh, ke kterému se teď ODS nehlásí

Brněnský právník a publicista Petr Kolman rozebírá současný režim televizních poplatků, podle něj ne…