ODS vzala vážně svůj plán okleštit vládu bez důvěry. Zákon k tomu má být ještě před koncem roku

19. 11. 2017 16:22

Občanská demokratická strana přemýšlí nad tím, jak omezit vládu v demisi. Ještě do konce tohoto roku chce předložit zákon, jenž by omezil moc takovéto vlády. Píše o tom server Echo24.cz.

ODS vzala vážně svůj plán okleštit vládu bez důvěry. Zákon k tomu má být ještě před koncem roku
Foto: Hans Štembera
Popisek: ODS představila jarní část kampaně a přípravu programu pro nadcházející sněmovní volby. Budou se na něm podílet odborníci z různých oblastí, ale především občané a veřejnost
reklama

Vláda v demisi by podle ODS nesměla například výrazně personálně zasahovat v bezpečnostních složkách. Jak uvedl serveru Lidovky.cz vedoucí mediálně-analytického oddělení ODS Jakub Kajzler, zákon chce strana předložit do konce tohoto roku. 

„Vláda bez důvěry by podle našeho názoru nesměla například měnit organizační struktury služebních úřadů podle zákona o státní službě nebo nesměla dělat nevynucené personální změny u vrcholných představitelů bezpečnostních složek nebo tajných služeb,“ uvedl. 

Původní text ZDE.

ODS svým krokem chce reagovat na skutečnost, že by Andrej Babiš, jenž je pověřeným prezidentem Milošem Zemanem jednáním o sestavení vlády, chtěl vládnout bez důvěry. Taková vláda by pak například nesměla vyměňovat vedení finanční správy, policie, BIS, ministerstev nebo Energetického regulačního úřadu. 

Proti záměru se však dnes vymezil předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, jenž se vyslovil i proti zavedení lhůt, které by omezily dobu vládnutí kabinetu bez podpory. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havlovy příjmy v roce 80? Olga Havlová je nevědomky vyzvonila policejnímu donašeči. Se posaďte, zhluboka nadechněte. Máme tajný, dosud nezveřejněný záznam estábáků

4:44 Havlovy příjmy v roce 80? Olga Havlová je nevědomky vyzvonila policejnímu donašeči. Se posaďte, zhluboka nadechněte. Máme tajný, dosud nezveřejněný záznam estábáků

CHARTA 77 Jak už ParlamentníListy.cz napsaly mnohokrát, socialistická tajná policie měla špicly prak…