ODS znovu jedná o balíčku, dohodu ale dnes mít asi nebude

24.10.2012 10:21

Poslanecký klub ODS znovu jedná o vládním daňovém balíčku, dohoda o konečné podobě zákona ale z dnešního jednání nevzejde. Novinářům to před dnešním jednáním poslanců ODS řekl předseda klubu Zbyněk Stanjura. Poslanci ODS podle něj pouze oznámí, jaké změny v balíčku chtějí navrhnout.

ODS znovu jedná o balíčku, dohodu ale dnes mít asi nebude
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Nečas
reklama

"Já myslím, že se dnes na konečné podobě nedohodneme. Zásadní jednání bude před třetím čtením, v okamžiku, kdy budou načteny pozměňovací návrhy," řekl Stanjura. ODS podle něj nebude mít jednotný pozměňovací návrh k zákonu. Klub bude před schvalováním doporučovat, pro které změny v návrhu hlasovat. Druhé čtení balíčku, kde poslanci navrhují úpravy zákona, se podle Stanjury odehraje dnes. Konečné hlasování čeká návrh, se kterým vláda spojila důvěru, zřejmě příští týden ve středu.

Nejistota pokračuje

"Nemyslím si, že jde o věc. Těch důvodů je tam více, a pokud převáží zájem řešit racionálně ten problém, tak se dohodneme, pokud nepřeváží, tak se nedohodneme," komentoval Stanjura důvody nespokojených poslanců k pokračujícímu odporu k vládnímu návrhu.

Premiér Petr Nečas (ODS) se už v úterý snažil přesvědčit skupinu vnitrostranických rebelů, aby podpořili jím připravenou kompromisní podobu daňových změn. Ani na ní se ale neshodli. Jednání uvnitř ODS mají pokračovat. Nyní tak ale není jasné, v jaké podobě bude balíček nakonec schválen, pokud vůbec schválen bude. Pokud jej sněmovna odmítne, padne také Nečasova vláda, která s materiálem formálně spojila svou důvěru.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co se nemělo dostat ven: Šéf Twitteru o Trumpovi a jeho stoupencích, kterým zrušili účty

19:35 Co se nemělo dostat ven: Šéf Twitteru o Trumpovi a jeho stoupencích, kterým zrušili účty

Zakladatel Twitteru Jack Dorsey se, po zablokování účtu amerického prezidenta Donalda Trumpa s více …