Občan Teplic: Ty muslimská špíno, tebe nechci. Řeknu to slovy pana prezidenta...

06.04.2017 12:32

Muž z Teplic se rozhodl najít uklízečku do svého domu. Když se mu však dvě ženy ozvaly, odmítl je kvůli jejich etnickému původu či náboženskému vyznání. Píše o tom server Aktuálně.cz.

Občan Teplic: Ty muslimská špíno, tebe nechci. Řeknu to slovy pana prezidenta...
Foto: Vít Hassan
Popisek: U mešity v Berlíně
reklama

Richard Kondr hledal ženu na uklízení, mytí nádobí a žehlení ve skupině na Facebooku. Dotyčná žena podle jeho poptávky musí být bezúhonná, čistotná, pečlivá a majoritní, nabízel 100 korun na hodinu.

Když se mu pak jedna mladá žena z Teplic ozvala, odmítl ji. Prohlédl si totiž podle jejích slov její profil a měl jí napsat, že muslimskou špínu u sebe doma nechce. Mladá žena však podle serveru svou víru veřejně neprezentuje. „Jsem obyčejná holka,“ řekla serveru s tím, že ani nenosí šátek. Její profil je navíc neveřejný. 

Kondr její vyznání prý poznal podle cizího příjmení a podle jejích přátel. Zároveň dodal, že vzhledem k tomu, že šlo o úklid v jeho domě, vnímá, že si tam může pustit koho chce.

Anketa

Zeman uvažuje o milosti pro Jiřího Kajínka. Co vy na to?

hlasovalo: 8137 lidí

„Řeknu to slovy našeho prezidenta. Ne všichni muslimové jsou teroristé, ale všichni teroristé jsou muslimové. Na základě eliminace bezpečnostního rizika jsem se rozhodl tuto paní nepřijmout,“ uvedl k celé kauze Kondr, jenž má podle svých slov špatné zkušenosti s Romy i muslimy. 

Původní text ZDE.

Mladá dívka byla podle serveru z jednání v šoku. „Ale potom jsem se tomu zasmála a jsem ráda, že jsem se s takovým člověkem nesetkala a nemám s ním nic do činění,“ dodala.

Podle všeho však Kondr odmítavě odpověděl i Romce. „Mám zkušenost s pronajímáním bytů Romům, muslimům i sociálně slabým a ve všech případech skončily tyto objekty zdevastované. Takže se mi výraz špína zdá adekvátní na základě mé osobní zkušenosti,“ dodal.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Odporné.“ Jan Hrušínský málem praskl kvůli ČT. Hon na Zahradila. Ale ten odpověděl

22:00 „Odporné.“ Jan Hrušínský málem praskl kvůli ČT. Hon na Zahradila. Ale ten odpověděl

Europoslanec Jan Zahradil reagoval na výlev, který k aktuálnímu dění kolem Rady České televize, ale …