Obhájce Červíčka napadá Pecinovo řízení. Nesplňuje prý zákonné předpoklady

13.12.2013 10:24

Advokát policejního prezidenta Martina Červíčka Josef Kopřiva podle informací deníku Právo napadá přezkumné řízení, které zahájil ministr vnitra v demisi Martin Pecina s šéfem policie o zákonnosti jeho ustanovení do čela sboru. Formálně prý vůbec nezačalo, protože nesplňuje zákonné předpoklady, tvrdí Josef Kopřiva.

Obhájce Červíčka napadá Pecinovo řízení. Nesplňuje prý zákonné předpoklady
Foto: hns
Popisek: Martin Červíček
reklama

"Celé to řízení je špatně zahájeno. V příslušném oznámení totiž chybí jakýkoliv důvod, proč by mělo být ustanovení policejního prezidenta do funkce nezákonné," řekl Právu Červíčkův obhájce Josef Kopřiva.

Obhájce také vysvětlil, že Červíček má právo na obhajobu, kvůli chybějícímu odůvodnění ale vlastně neví, proti čemu se má bránit. Ministerstvo vnitra už je na tento nedostatek upozorněno.

Ministr v demisi Martin Pecina ale oponuje a kritiku odmítá. Podle něj je řízení v souladu se zákonem zahájeno tehdy, když příslušný služební funkcionář udělá první krok. "Důvodem zahájení přezkumu je podezření na nezákonnost předmětného rozhodnutí," vzkázal přes svého mluvčího Pavla Nováka.

Prezident podporuje Červíčka. Rozhodne ministerská poradní komise

Dvojvládí u policie bylo také tématem Pecinovy včerejší schůzky s prezidentem Milošem Zemanem. Policejní sbor má dva prezidenty poté, co ministr v demisi vrátil do služby Petra Lessyho. Zeman přitom už dříve vyjádřil podporu Červíčkovi a Pecinovi poradil, ať rozhodnutí nechá svému nástupci, připomíná deník.

V rámci řízení s Červíčkem se má sejít senát ministerské poradní komise, kterou Pecina pro řízení sestavil. Ministr podle Práva už dříve avizoval, že výsledkem by mělo být Červíčkovo odvolání z funkce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

19:43 Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

V této době přepřahat koně nevidím jako něco prozíravého. Prymula je schopný šéf. To řekla Parlament…