Obhájce živnostníků Bábek se rozohnil. Vláda léči hypertenzi sádrou!

15.02.2021 17:17

Předseda Podnikatelských odborů Radomil Bábek v návaznosti na opětovně vyhlášený nouzový stav uvedl, že vláda neumí nic jiného, než dát celou společnost do sádry. Proto by měla vláda rezignovat, k čemuž jej Podnikatelské odbory vyzvaly již potřetí.

Obhájce živnostníků Bábek se rozohnil. Vláda léči hypertenzi sádrou!
Foto: Archiv RB
Popisek: Radomil Bábek, předseda výboru Podnikatelských odborů

„Lékař, který by nám léčil vysoký tlak tím, že nám dá ruce do sádry, by zpochybnil svou odbornost a možná bychom pochybovali o jeho zdravém rozumu. Jistě bychom takovou léčbu odmítli a vyhledali bychom jiného lékaře. Česká republika je v takové situaci. Máme vládu, která není schopná zemi v koronakrizi řídit, a místo rozumných opatření, místo záchrany nejohroženější skupiny občanů a místo toho, aby s námi normálně komunikovala, ordinuje nám vláda nouzový stav,“ uvedl Radomi Bábek, který se zároveň zamýšlí nad tím, proč vláda tak umanutě trvá na nouzovém stavu. 
 
„Nouzovým stavem vláda zakrývá svou neschopnost zvládat řízení země v kritické situaci,“ uvedl Bábek s tím, že je to právě premiér Andrej Babiš, který je zodpovědný za smrt tisíců lidí, kteří zemřít nemuseli. „V nouzovém stavu už žijeme v průběhu obou covidových roků 199 dnů! Vládní opatření pro zvládnutí epidemie nejsou navzdory nouzovému stavu srozumitelná a odůvodněná. Babišův kabinet už od jara 2020 nedokázal představit žádný plán k řešení epidemie. Vláda nemá vůbec žádnou představu, jaká opatření budou platit zítra. Neexistuje žádný plán kromě toho nechat zavřené malé obchody, provozovny a služby. Pro živnostníky a drobné podnikatele nefungují kompenzační programy a pomoc – spíše almužna, přichází-li, tak s mnohaměsíčním zpožděním,“ řekl Bábek. 
 

Anketa

Je vyhlášení nového nouzového stavu Babišovou vládou protiústavní?

26%
70%
hlasovalo: 17026 lidí
 
„Restrikce a zákazy vláda při tom vždy zdůvodňovala tím, že to jsou místa, kde se virus nadměrně šíří, což nikdy neprokázala! Vzhledem k tomu, že počty hospitalizovaných již dlouhé týdny neklesají, nemocnice jsou přeplněné, jejich personál na pokraji sil a počty zemřelých nadále rostou, je evidentní, že vláda koronakrizi řeší podle pocitů a nikoli podle relevantních dat. K tomu nouzový stav nepotřebuje,“ dodal předseda Podnikatelských odborů. 
 
Podle Radimila Bábka se některé opoziční strany nechaly slyšet, že by možná podpořily prodloužení nouzového stavu za slib, že vláda otevře dětem školy či ukončí devastaci malého podnikání. „Tak to Podnikatelské odbory považují za zbytečné politikaření. K čemu je vyjednávání o školách či o podnikání, když stačí poslat nouzový stav tam, kam patří – do archívu zákonů. Ukončete nouzový stav a školy se otevřou, budeme si moci koupit boty a oblečení, dětem pastelky a hračky a budeme moci sportovat na čerstvém vzduchu. A že prý nebude moci vláda použít ke zvládání krize třeba armádu? Tyhle bulíky si nedáme na nos věšet! Vláda vždy může požádat generální štáb AČR o pomoc jejich profesionálů,“ dodal Bábek. 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Karel Výborný

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala nebude rád. Jeho ministr financí naplno promluvil o významu Václava Klause, Pirátech, omylech pravice a partě kolem Václava Havla

20:52 Fiala nebude rád. Jeho ministr financí naplno promluvil o významu Václava Klause, Pirátech, omylech pravice a partě kolem Václava Havla

Když Jan Skopeček vstupoval do ODS, byl ještě předsedou strany Václav Klaus. Zažil éru „rozkračování…