Obžaloba Baláka: Zakázku měl manipulovat za dohledu advokátů kancléře Mynáře

12.08.2020 8:35

Server Aktuálně.cz se věnoval obžalobě šéfa Lán Miloše Baláka. Toho do funkce dosadil kancléř Vratislav Mynář. Balák je stíhán za to, že do firem spřízněných s ním měly plynout desítky milionů korun ze zmanipulované zakázky v sídle prezidenta. A propojenec s Mynářem je ještě větší – tendr měla zaštítit kancelář, jež předtím kancléři pomáhala s nákupem jeho vily od advokáta Romana Janouška.

Obžaloba Baláka: Zakázku měl manipulovat za dohledu advokátů kancléře Mynáře
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Vratislav Mynář v pořadu Horké téma
reklama

O jakou zakázku že to vlastně šlo? O zpevnění břehů vodní nádrže Klíčava v Lánech. Již před zahájením první stomilionové etapy prací však policisté dostali tip, že se Hrad zakázku chystá zmanipulovat. Došlo tak k nainstalování ‚štěnic‘ do kanceláře šéfa Lesní správy Miloše Baláka. Ten následně skončil před soudem za ovlivňování výběrového řízení. Kromě něj skončila před soudem i vítězná kladenská firma Energie – stavební a báňská a její manažer Libor Tkadlec. To, že by ve skutečnosti celou akci naplánoval sám kancléř Mynář, se policii nepodařilo dosud prokázat. Prověřování Mynáře totiž zabránila ochranka prezidenta republiky.

Podle serveru Aktuálně.cz je z obžaloby patrné, že Tkadlec celý tendr organizoval tak, aby zvítězil jeho zaměstnavatel. „A to s požehnáním vedení firmy, která zároveň sponzorovala Balákův basketbalový klub. Na stavbu, u níž se Tkadlec opakovaně chlubil, že velkou část sice Hrad zaplatí, ale nikdy se nepostaví, dohlížel Mynářův přítel. Právně tendr zaštítila kancelář, která předtím kancléři pomohla s nákupem jeho vily od advokáta lobbisty Romana Janouška,“ popisuje mimo jiné server.

Balák zatím stále zůstává ve funkci, neboť Mynář jej odmítá odvolat kvůli presumpci neviny. Zároveň uvádí, že rozsáhlé stavební práce byly naprosto nezbytné. Sám Balák pak tvrdí, že nic neprovedl a že jde pouze o nepravdivou konstrukci policie. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mlátí řidiče, zapalují auta. Všechno jinak. Čech z Izraele: Co vám neukazují

19:57 Mlátí řidiče, zapalují auta. Všechno jinak. Čech z Izraele: Co vám neukazují

Zápalné bomby a rakety. Hoří auta i synagogy, počet mrtvých roste. Jako každodenní realitu, kterou m…